LATO ’19 – przywitajcie nową ramówkę!

Sesja, egzaminy, konsultacje i… temperatury poniżej 20°C- to już za nami. Na szczęście, bo kiedyś trzeba założyć ciemne okulary i powitać LATO. Kwiecista koszula, lekkie szorty i wygodne sneakersy się przydadzą, bo to komplet idealny zarówno na festiwal muzyczny, wycieczkę za miasto, czy podróż samolotem. Cokolwiek planujecie, my zostajemy tam gdzie zawsze – na 91.6 FM i www.916.fm. Przez najbliższe miesiące pobujajmy się razem!

Latem szukajcie nas tam gdzie zawsze, a jak już znajdziecie, bądźcie gotowi na parę fajnych nowości. Z początkiem lipca do ramówki wskakuje kilka świeżych propozycji. No i super, bo to znaczy jeszcze więcej interesujących tematów wprost od naszych redaktorek i redaktorów – zajawkowiczów z krwi i kości.

Po pierwsze В потерях на Вудстоке (Lost in Woodstock), czyli wtorkowe pasmo poświęcone muzyce lat ’60 i ’70, audycja w języku rosyjskim, prowadzona przez Alexa Kartashova. (20-21)

Kolejną nowością jest środowy Subter – program muzyczny poświęcony scenie eksperymentalnej z Europy Środkowo-Wschodniej autorstwa Kasi Jaroch. (23-00)

W środy usłyszycie również Królewskie Granie – magazyn fantastyczno-popkulturowy, a jednocześnie konwentowy kalendarz i przegląd nowości z Gwiezdnych Wojen. Przed wami rozmowy o filmach, książkach, grach i gadżetach. Zaprasza Grzegorz Król. (17-18)

Czwartek wieczór? No to Funkademik, program o nowej i prężnie rozwijającej się scenie soulowej i funkowej, brzmieniem nawiązującej do dokonań takich wytwórni jak kultowe Motown lub Stax. Przewodnikiem Filip Baczyński. (22-23)

Koniecznie zarezerwujcie też czwartki i piątki po południu. Zamawiamy wtedy Wrocław na wynos – przewodnik po tym, co w mieście wartościowe i godne uwagi. Widzimy temat i przedstawiamy go Wam. Ot co! (17-18)

Dla muzycznych frankofilów w piątki gra Jakub Dworzecki, kończąc tydzień ze swoim French Kiss. Wspólnie poznamy francuską scenę muzyczną i złożoność regionalnej kultury tego ciekawego kraju. (21-22)

Na dobry koniec tygodnia, jako świeżynka wskakuje też Dziewczyńska Muzyka. Dużo damskich wokali, kobiecości w brzmieniu i w inicjatywie. O wszystkim opowiada Maja Danilenko.

Nie zapomnijcie rzecz jasna o Wiadomościach, porannej Grze Wstępnej, muzycznych pasmach Audiostarter i Ultradźwięki oraz letnim magazynie dziennym Włącz Wrocław. Do tego wiele cudowności ze strony audycji autorskich oraz weekendowe Rozmawiamy o, czyli wyjątkowe, wciągające wywiady.

Śledźcie także nasz profil na Facebooku, oraz projekt Współczynnik, w ramach którego do października będziemy regularnie serwować wam kolejne muzyczne, społeczne i kreatywne spotkania w Parku Szczytnickim.