Kubek dla Wykładowcy 2021 – dr Maria Stasiuk-Wacławczyk

Kubek jest demokratyczny. Kubek jest indywidualistyczny. Kubek jest wolnościowy. Powtarzamy to jak mantrę. Każdy może mieć kubek, ale taki kubek jak nasz to wyjątkowa sprawa. Waszymi głosami wyłoniliśmy szanowne grono: najlepszych, najsympatyczniejszych, najbardziej docenionych przez uczelnianą społeczność nauczycieli akademickich mijającego roku akademickiego. Na miejscu drugim naszego plebiscytu Kubek dla Wykładowcy uplasowała się dr Maria Stasiuk-Wacławczyk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

1718 głosów. Jak stwierdziła sama pani doktor, to by się zgadzało z sumą uczonych studentek i studentów przez te dwadzieścia kilka lat pracy dydaktycznej, ale możliwe że zadecydowały inne czynniki. Jak mogliśmy się dowiedzieć z nadesłanych zgłoszeń jest niekwestionowanym fachowcem w swojej dziedzinie, ale najczęściej wymienialiście fakt, że zajęcia z dr Stasiuk-Wacławczyk są po prostu najczystszą przyjemnością.

Jak połączyć edukację z przyjemnością, czy to wychodzi naturalnie czy jest to starannie uknuta intryga, żeby odbiorcy nawet nie zauważyli kiedy się uczą? Tego dowiemy się z rozmowy z dr Marią Stasiuk-Wacławczyk, którą przeprowadziła Martyna Dziakowicz.