Kubek dla Wykładowcy 2021 – dr inż. arch. Jerzy Łątka

Kubek jest demokratyczny. Kubek jest indywidualistyczny. Kubek jest wolnościowy. Powtarzamy to jak mantrę. Każdy może mieć kubek, ale taki kubek jak nasz to wyjątkowa sprawa. Waszymi głosami wyłoniliśmy szanowne grono: najlepszych, najsympatyczniejszych, najbardziej docenionych przez uczelnianą społeczność nauczycieli akademickich mijającego roku akademickiego. Na miejscu czwartym przedstawiciel Politechniki Wrocławskiej, dr inż. arch. Jerzy Łątka!

Pracownik Katedry Architektury i Sztuk Wizualnych na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2016 roku zdobył pierwsze miejsce w konkursie FutuWro – Miasto Przyszłości. W 2017 roku został wybrany jednym z 30 Kreatywnych Wrocławia, laureat polskiej edycji konkursu Popularyzatorów Nauki FameLab i wiele, wiele innych. Ale wszystkie te tytuły i wyróżnienia bledną w porównaniu z wyróżnieniem otrzymanym od studentów. Za co tak tak cenią swojego prowadzącego? Dr Jerzy Łątka opowiedział o tym w rozmowie z Anną Geryn.