Kubek dla Wykładowcy 2019 – rozmawiamy z Waszymi ulubionymi prowadzącymi

Akademickie Radio LUZ już po raz siódmy poszukiwało Waszego ulubionego prowadzącego spośród pracowników wrocławskich uczelni wyższych. Każdy student mógł zgłosić jednego wykładowcę, któremu chciałby podziękować za udany rok akademicki. W ścisłym finale znalazło się ich dziesięcioro. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Dziś wiemy już, że zaszczytny kubek powędrował do dr. inż. Jacka Mazurkiewicza z Politechniki Wrocławskiej! Pracownik Zakładu Systemów Komputerowych i Dyskretnych to prawdziwy specjalista z zakresu zastosowania sztucznych sieci neuronowych oraz teorii i praktyki systemów bezprzewodowej transmisji danych cyfrowych. Jak dowiedziała się Ida Górska, dr Mazurkiewicz interesuje się także radiem i muzyką, którą skrzętnie kolekcjonuje. Posłuchajcie całości rozmowy.

Na samym szczycie tabeli mierzyły się ze sobą niemal wszystkie największe uczelnie we Wrocławiu. Wśród pięciu wykładowców z najwyższą liczbą głosów znaleźli się także:

prof. Wanda Patrzałek z Uniwersytetu Wrocławskiego

dr inż. Tomasz Piwowarczyk z Politechniki Wrocławskiej

dr Małgorzata Klimowicz-Bodys z Uniwersytetu Przyrodniczego

i prof. Dorota Zyśko z Uniwersytetu Medycznego. Rozmowy z nimi już niebawem w Magazynie Popołudniowym na 91.6 FM i tu, na www.916.fm.

Gratulujemy!

Plebiscyt Kubek dla Wykładowcy co roku spotyka się z widocznie rosnącym zainteresowaniem wśród studentów i pracowników uczelni. W zeszłej edycji na wrocławskich wykładowców oddano łącznie ponad 7 tysięcy głosów! Wśród laureatów Kubka dla Wykładowcy znaleźli się m.in.: prof. Jan Miodek, wybitny językoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz ubiegłoroczny zwycięzca – prof. Jacek Cichoń, matematyk z Politechniki Wrocławskiej prowadzący wykłady z analizy matematycznej.

Plebiscyt Kubek dla Wykładowcy odbywa się co roku, zazwyczaj na początku czerwca – przy okazji zbliżającej się sesji i kończącego się roku akademickiego na uczelniach. Chcemy pokazać, że we Wrocławiu są wykładowcy, na których zajęcia studenci zawsze przychodzą chętnie i licznie. Tacy, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, ale też inspirują i pokazują, że los studentów jest im bliski.

Laureaci plebiscytu Kubek dla Wykładowcy poprzednich edycji:

2013 – dr inż. Adam Sieradzki, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Politechnika Wrocławska

2014 – dr inż. Adam Sieradzki, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Politechnika Wrocławska

2015 – mgr inż. arch. Jerzy Bułat, Wydział Architektury, Politechnika Wrocławska

2016 – prof. Jan Miodek, Wydział Filologiczny, Uniwersytet Wrocławski

2017 – dr inż. Jerzy Kotowski, Wydział Elektroniki, Politechnika Wrocławska

2018 – prof. Jacek Cichoń, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Politechnika Wrocławska