Kongres Firm Rodzinnych "Nowe Horyzonty Rozwoju"

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zmienia skalę spojrzenia na regionalną gospodarkę. Tym razem, jak pod lupą, będzie można przyjrzeć się temu, jak na Dolnym Śląsku funkcjonują niewielkie, familijne biznesy.

W ramach Kongresu Firm Rodzinnych "Nowe Horyzonty Rozwoju" właściciele tego rodzaju przedsiębiorstw będą mogli dowiedzieć się jakie zagrożenia czyhają na ten rodzaj biznesu na obecnym rynku, a także znaleźć inspirację do wprowadzenia zmian. Jednym z głównych problemów jest sukcesja firmy. Problemowi temu poświęcony zostanie jeden z trzech paneli tematycznych. Dwa pozostałe dotyczyć będą "współczesnego rynku pracy, problemów zatrudnienia i zarządzania personelem" oraz "podnoszenia innowacyjności biznesu rodzinnego".

Zagrożenie związane z sukcesją oznacza sytuację, gdy młodsze pokolenie nie chce prowadzić tradycji biznesowych swoich rodziców. Powodem może być komunikacja, mówi prof. Krzysztof Safin z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu:

Wydarzenie odbędzie się 6 marca w Narodowym Forum Muzyki. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na www.wsb.pl/wroclaw/kongres-firm-rodzinnych.