Kim są studenci wrocławskiej AST? Rozmowa z twórcami dyplomowego spektaklu „Słaby rok”

Aktorstwo dla wielu pozostaje wiedzą tajemną, trudną do uchwycenia – związaną przede wszystkim z charakterem i charyzmą danego człowieka. A jednak umiejętności potrzebne do wyjścia na scenę lub plan filmowy wymagają praktyki i wyuczenia. Temu służy Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu. Kim są osoby aplikujące na studia teatralne i czego pragną? O tym opowiada najnowszy spektakl dyplomowy studentów AST pt. „Słaby rok”.

Kim jest artysta? Z czym się zmaga? Jakie ma marzenia? Między innymi na te pytania spróbują odpowiedzieć studenci IV roku Wydziału Lalkarskiego AST w swoim spektaklu dyplomowym. Premiera już 12 kwietnia o 19 w sali czarnej teatru AST. O sztuce z jej twórcami, Matyldą Matuszak, Łukaszem Zubrzyckim i Maciejem Kaczorem, rozmawiała Paulina Waleszczak.

Więcej informacji na stronie: www.ast.wroc.pl/slaby-rok-rez-martyna-majewska.

Chcesz poznać AST od podszewki? Posłuchaj reportażu poświęconego wrocławskiej uczelni, który przygotowała Paulina Waleszczak.