Kanye West – Follow God

Album, na który wszyscy fani Kanye czekali z niecierpliwością, ale wielu twierdziło, że nigdy nie powstanie. Oto jest – Jesus Is King – dziesiąty studyjny album amerykańskiego rapera. I przy okazji jego nowe wcielenie, choć nie do końca.

Kanye West zmieniał się przez lata, ale zachowując swój unikatowy styl, którym inspirowali się między innymi Drake, Kid Cudi i Travis Scott. Tym razem Kanye skierował się w stronę Jezusa. Tego kierunku można było spodziewać się już od jakiegoś czasu, po tym jak raper zapoczątkował gospelową grupę Sunday Service.

Można go krytykować za egocentryzm i hipokryzję (to ta sama osoba, która niedawno nagrała piosenkę na galę nagród strony z pornografią), można szanować za nawrócenie się i ciągłe eksplorowanie gatunku. Ale nie da się zaprzeczyć temu, że Jesus Is King jest dobrym albumem i na pewno na stałe zapisze się w historii muzyki rozrywkowej. W utworze Follow God daje popis swoich umiejętności, ale przy okazji tłumaczy jego ostatni zwrot w kierunku religii. Treściwy przekaz zmieścił się w niecałych dwóch minutach i okraszony został samplem z utworu Can You Lose By Following God z 1974 roku.

Jakub Spiryn