Justyna Pelc, studentka Politechniki Wrocławskiej, Wrocławianką Roku!

Studentka Wydziału Informatyki i Zarządzania, Justyna Pelc, została ogłoszona „Wrocławianką Roku” w konkursie organizowanym przez Wrocławską Radę Kobiet. Doceniono m.in. jej zaangażowanie w popularyzację wiedzy o kosmosie i technologiach kosmicznych oraz osiągnięcia w międzynarodowych konkursach na projekty z inżynierii kosmicznej.

Konkurs ma pozwolić dostrzec i docenić postawy oraz działania wrocławianek zaangażowanych w rozwój Wrocławia. Ma też zachęcać inne kobiety do aktywności w życiu politycznym, społecznym i ekonomicznym. Laureatki są wybierane w sześciu kategoriach. Studentkę Politechniki Wrocławskiej wyróżniono w kategorii specjalnej „Teraz młodość – siła młodości”.

Justyna Pelc jest absolwentką dwóch kierunków na studiach inżynierskich (automatyki i robotyki oraz zarządzania i inżynierii produkcji), a wkrótce ukończy na PWr także studia magisterskie z zarządzania, ze specjalnością: zachowania i decyzje menedżerskie. Jest także współautorką dziesięciu publikacji naukowych o tematyce kosmicznej, głównie związanych z eksploracją Marsa. Bardzo angażuje się w popularyzację wiedzy o kosmosie, planach jego eksploracji i technologiach kosmicznych.

Posłuchaj rozmowy z Justyną Pelc podczas naszej audycji „Dzieje się”