Jego Wysokość… Sen

Jego Wysokość… Sen
W spolaryzowanym społeczeństwie targanym podziałami, trudno jest znaleźć temat, co do którego wszyscy byliby zgodni. Poza snem. Wszyscy lubią spać. Okej, ktoś może stwierdzić, że nie poczuwa się do takiej przynależności, ale czy reprezentowałby takie samo zdanie budząc się o 5:00 w zimowy poranek, mając jeszcze dwie godziny do budzika? Właśnie.

 

Lubiany przez masy, możliwy w najbardziej ekstremalnych pozycjach, i wiecznie potrzebny i brakujący. Sen. Motyw przewodni specjalnego odcinka magazynu Włącz Wrocław. W sposób żywy i ożywiony Martyna Dziakowicz i Michał Sałkowski razem z ekipą reporterów Radia LUZ sprawdzili między innymi skąd się biorą sny i dlaczego bywają fabularne? Naukowców podpytali jak walczyć z chrapaniem i zgrzytaniem zębami? Ekspertów od łóżek – o to, jak dobrać odpowiedni materac do swoich gabarytów? A na dodatek, prześledzili historię kina i wyłapali w niej słynnych lunatyków.

Program przygotowali: Martyna Dziakowicz, Michał Sałkowski, Karolina Pondel, Julia Włodarska, Jakub Husarz, Mariola Skrzyniarz, Aleksander Młyński.