Jak dbać o środowisko i nie zwariować? Wstęp przed Ekodebatą na Wyspie Słodowej

Jak dbać o środowisko i nie zwariować? Wstęp przed Ekodebatą na Wyspie Słodowej
Wyspa Słodowa stanie się w piątkowy wieczór miejscem ekologicznej debaty. Ekolodzy, miejscy aktywiści i przedstawicieli miasta porozmawiają o tym, jak między innymi radzić sobie z zanieczyszczeniem środowiska.

 

Czy rzadsze koszenie miejskich trawników jest korzystne? Gdzie sadzić drzewa, żeby uniknąć zjawiska betonowej pustyni, jak odpowiednie segregować śmieci? Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne i jak pozyskać na nie środki? Taka dyskusja czeka nas w piątek o 20:00. Posłuży ona jako wstęp do niezwykłego ekoseansu filmowego. – mówi Martyna Wilk – z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, koordynatorka ekodebaty, w rozmowie z reporterem Radia LUZ, Janem Wysockim.

Istotny wątek to to, co mogą zrobić sami wrocławianie, żeby żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym:

 

Całość wydarzenia organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W tym roku jego przypada okrągła rocznicę istnienia i działania. Z Piotrem Lisem, z WCRS porozmawialiśmy o początkach tej organizacji:

 

Debata nie obyłaby się bez paneliste, które poruszą szereg kwestii związanych z ochroną środowiska. Jedną z nich będzie Aleksandra Zienkiewicz z Zarządu Zieleni Miejskiej. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego, swego czasu społeczniczka w Towarzystwie Upiększania Miasta Wrocławia, Akcji Miasta czy stowarzyszenia miastoDRZEW, z który wygrała i zrealizowała kilka projektów w budżecie obywatelskim. Jest także autorką dwóch edycji wydarzeń w cyklu Mikrogranty.

 

Kolejną panelistką będzie Sabina Lubaczewska z Fundacji EkoRozwoju. To promotorka i współliderka zielonych inicjatyw w budżecie obywatelskim, oraz koordynatorka projektów sprawdzających jak działa prawo dotyczące ochrony drzew.

 

Na Ekodebatę na Wyspie Słodowej zapraszamy Was na godzinę 20:00. Potem zgromadzeni goście zobaczą komediodramat o tematyce ekologicznej Kobieta idzie na wojnę.