Inauguracja budowy nowego centrum badawczego PWr

Na Politechnice Wrocławskiej uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu „GEO-3EM Energia, Ekologia, Edukacja”.

Centrum będzie w przyszłości służyć studentom i naukowcom z wrocławskiej uczelni do prowadzenia badań i rozwijania transferu technologii związanego z wykorzystaniem surowców i energii pozyskiwanych z różnych źródeł. O idei powstania projektu mówił senior projektu, czyli Zbigniew Sroka.

W ramach prac przy ul. Na Grobli powstanie obiekt o powierzchni ponad 4,5 tys. m kw, wyposażony w nowoczesną infrastrukturę naukowo-badawczą, która trafi do 12 laboratoriów znajdujących się w budynku. Centrum będzie również przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Planowane prace budowlane mają potrwać do października tego roku.