Homeshake – Like Mariah (Jessy Lanza mix)

Nietrudno było w tym roku przegapić lutową premierę nowego albumu Petera Sagara a.k.a. Homeshake. O ile dwa poprzednie krążki: Midnight Snack (2015) oraz Fresh Air (2017) powoli i z sukcesami wprowadzały nas dopiero w rozlewający się niczym mleko na stole świat Kanadyjczyka, o tyle wydana w tym roku płyta Helium zdaje się tracić na wyrazistości kosztem eksperymentu. Zdarza się i tak, choć, jak się okazuje, nawet mniej sympatyczne koleje rzeczy mogą mieć swoje radosne następstwa.

Pół roku po ukazaniu się rzeczonego krążka rozchodzi się wieść gminna, że oto 16 sierpnia (zatem niebawem) otrzymamy bis – składankę z remiksami numerów pochodzących z Helium. Praktyka jak najbardziej znana, wręcz pospolita, ale rzućmy okiem na listę gości: Jessy Lanza, Laurel Halo, DJ Taye, DJ Paypal, Cecile Believe, Ciel, Project Pablo oraz Foodman. Konkret, co? Szczególnie gdy pomyślimy o tempie utworów, na którym pracują zwykle tacy Paypal, Taye czy Foodman, w odniesieniu do powściągliwego materiału źródłowego albo generalnej energii wszystkich wspomnianych producentów, którą umiejętnie przekuwają na nierzadko fenomenalne piosenki.

To pewne – przed nami wiele zaskoczeń, za których preludium można uznać singiel Like Mariah w remiksie Jessy Lanzy. Do usłyszenia – rzecz jasna – na 916.6 FM.

Michał Rypel