Gorillaz ft. ScHoolboy Q – Pac-Man

Pamiętacie jeszcze projekt Song Machine prowadzony przez Gorillaz? Zapewne tak, skoro co kilka tygodni jest aktualizowany o nowych artystów, nowe kawałki i nowe brzmienia. Ostatniego singla, Friday 13th, doczekaliśmy się 9 czerwca i w jego produkcji wziął udział Octavian. Tym razem Damon Albarn, frontman projektu Gorillaz, postawił na zapowiedzianą jeszcze w styczniu kolaborację z amerykańskim raperem znanym najlepiej pod pseudonimem ScHoolboy Q.

Najnowszy kawałek, zatytułowany Pac-Man, porównuje życie 2-D oraz ScHoolboya Q do gry komputerowej, opierającej się o levelowanie postaci w rzeczywistym świecie. Można powiedzieć że temat jest na czasie, ale akcentów w stylu retro też nie zabrakło. Mianowicie, niektóre sample w przebojowym Pac-Man pochodzą z gry o tym samym tytule. Ciekawy zabieg produkcyjny? Oceńcie sami!

Kacper Borucki