GFOTY – Boy Next Door

Chociaż „czysty” bubblegum bass zniknął prawie tak szybko, jak się pojawił, to po tylu latach wciąż wypływa na powierzchnię tu i ówdzie. Przykładem może być świetna zeszłoroczna płyta SOPHIE czy chociażby tegoroczne wydawnictwo If You Think I’m Bitch You Should Meet GFOTY.

GFOTY, czyli Girlfriend of the Year, zabiera nas w sentymentalną podróż do wczesnych lat dwutysięcznych i muzyki eurodance. Mało tu słodkich i cukierkowych zagrywek, z których słynie ekipa PC Music, są za to świdrujące wysokie tony oraz mocna, hardstyle’owa stopa. Najnowsze wydawnictwo w całej swojej kiczowatości potrafi naprawdę wciągnąć słuchacza, a nawet go zachwycić. Ten singiel bardzo dobrze ukazuje również obecne trendy w muzyce klubowej.

Kim jest tytułowy Boy Next Door? W wywiadzie dla Vice GFOTY twierdzi, że „w każdym z nas jest chłopak z sąsiedztwa. Miły, ładny chłopak, w którym bardzo szybko się zakochasz i wiesz, że możesz mieć z nim dobre życie. Ale to nigdy nie wychodzi”. I z tym słodko-gorzkim akcentem możecie spotykać się przez cały tydzień na antenie Radia LUZ.

Jakub Spiryn