Gab Ferreira – Karma (Baltra Remix)

Z nowym rokiem, nowym krokiem – chyba mocno do serca wzięli sobie to powiedzenie zarówno Baltra, jak i Gab Ferreira, bo oboje ukazali nam ostatnio swoje nowe oblicza. Młoda Brazylijka (btw o polskich korzeniach) wraz ze zmianą koloru włosów na ogniste ombre i dodaniu szczypty fioletowego cienia pod dolną powiekę, zerwała ze słodkim wizerunkiem i brzmieniem eksplorując bardziej melancholijne melodie.

Baltra co prawda dalej prezentuje styl wielkomiejskiego konesera sztuki z idealnie skrojoną marynarką i ogoloną buźką, ale muzycznie inspiruje się już chyba bardziej elektroniczną nostalgią CFCF (który ostatnio Baltrę zremiksował) niż beachbarowym housem, jak dotychczas.

Jego pogłosowe breaki od pierwszych sekund utworu przyspieszają bicie serca słuchacza, przypominając brzmienia może i dobrze znane, ale wciąż poruszające najgłębsze pokłady emocji. Wokal Gab też może wydawać się podobny do innych indie-popowych artystek, ale tu jest on wyjątkowo lekki i szczery – bo chyba inaczej ciężko śpiewać o uczuciach towarzyszących rozstaniu.

I niech ta delikatność głosu Ferreiry połączona z połamanym, ale jednocześnie ulotnym beatem Baltry otuli muzyczną kołderką wszystkie złamane serca słuchaczy Radia LUZ i nie tylko.

Julia Karska