EXTINCTION REBELLION: walcząc o holocen

EXTINCTION REBELLION: walcząc o holocen
Są świetnie zorganizowani, a w swoich działaniach bezczelni. Skrupulatni i precyzyjni. Nie są centralnie sterowani, a jednak wspólnie tworzą jasny przekaz. Walczą, bo ktoś musi walczyć o wspólne dobro. Extinction Rebellion – wyraz sprzeciwu który ogarnął cały świat.

 

Poprzez protesty i akcje artystyczne domagają się oni mobilizacji ludzi oraz rządzących do podjęcia wiążących decyzji, które mogłyby zatrzymać zmiany środowiska. Kryzys klimatyczny i globalne ocieplenie będące skutkiem działalności człowieka to fakty, którym wstyd zaprzeczać. Jednak w dalszym ciągu są ludzie nieprzekonani do tych kwestii. To o ich uwagę walczy EXTINCTION REBELLION. Ruch oddolny, który w tym roku zapoczątkował serię protestów na całym świecie. Co nimi kieruje? Historie ludzi zaangażowanych w ten ruch poznał Jacek Sterczewski, który w ramach swojej audycji Lokacje odwiedził manifestacje w Londynie i we Wrocławiu

Największe protesty przez ostatnie dwa tygodnie odbywały się w Londynie, ale i w stolicy Dolnego Śląska słychać krzyk sprzeciwu. Na ulicach naszego miasta można znaleźć banery i naklejki, a w ubiegłym tygodniu władze miasta oficjalnie ogłosiły alarm klimatyczny.

Osoby zainteresowane losem planety, mogą poznać się z organizatorami edycji wrocławskiej podczas dzisiejszego spotkania wprowadzającego.