Enchanted Hunters – Plan działania

Tego powrotu z jednej strony można się było spodziewać, ale z drugiej strony wielu straciło nadzieję, że Enchanted Hunters kiedykolwiek nagrają nową płytę. Pogłoski o nowym materiale krążyły już w zeszłym roku i mówiły o tym, że album będzie tuż tuż, a tymczasem dziewczyński duet wciąż grał te same piosenki na nielicznych koncertach.

Ale w końcu jest – Plan działania to singiel zapowiadający nową płytę, która ukaże się tej jesieni nakładem wydawnictwa Latarnia Records. Małgorzata Penkalla i Magdalena Gajdzica zmieniły image i poszły w stronę retro synth popu. Na pewno na nowym brzmieniu mocno odbiły się projekty, w które ostatnimi czasy zaangażowane były dziewczyny – a mowa tu o zespole Sorja Morja oraz inicjatywie Polonia Disco. To wciąż jednak stare, dobre Enchanted Hunters.

Plan działania to nie tylko bardzo dobra piosenka popowa. Wsłuchajcie się dobrze w słowa, którymi wokalistki próbują nakłonić do bardziej świadomego dbania o naszą planetę. Mimo otoczki retro, utwór bardzo dobrze wpisuje się w obecne problemy dzisiejszego świata.

Płyta Dwunasty dom ukaże się w październiku w wytwórni Latarnia Records, a Enchanted Hunters zagrają we Wrocławiu w ramach projektu Współczynnik 19 października. Nie przegapcie.

Jakub Spiryn