DZIEJE SIĘ

DZIEJE SIĘ
Siedzimy w domach, ale się nie obijamy. Radio LUZ nawet w dobie kwarantanny nie zwalnia tempa. Umilamy Wam czas i udowadniamy, że tam daleko, poza granicami naszego kąta, cały czas toczy się życie. W zmienionej formie, ale nadal. O tym wszystkim, co dzieje się dookoła dowiecie się słuchając naszych codziennych raportów.

 

27 marca

W raporcie między innymi o wrocławskich uczelniach, które otrzymały dofinansowanie na walkę z koronawirusem, kurator oświaty o zmianach w nauce przez uczynienie jej zdalną, tańczenie z gwiazdami oraz piłkarski Śląsk Wrocław zaciskający pasa.

Program przygotowali: Agnieszka Barbach, Jakub Husarz, Paweł Tanona i Michał Sałkowski.

26 marca

Superszybki superkomputer i komercjalizacja testów – czy da się zahamować pędzącą pandemię zachorowań na COVID-19? O ludzkim działaniu na Nadodrzu i zbiórce na streetbusa, oraz wywiad o procesie powrotu do Polski z zagranicy.

Program przygotowali: Aleksandra Wiza, Jacek Sterczewski, Mateusz Rabiega, Dawid Skowroński, Michał Sałkowski.

25 marca

O tańcu, ale zdyscyplinowanym bo obozowym, o Tolkienie, którego podczas kwarantanny można, ale nie trzeba czytać, o tłumie studentów z Poznania i ich proteście oraz o naciągaczach i fałszywych testach na koronawirusa – to wszystko usłyszycie w środowym raporcie

Program przygotowali: Agata Sibilak, Jagoda Olczyk, Julia Włodarska, Adrianna Wrona, Mateusz Rabiega, Michał Sałkowski.

24 marca

Przy okazji kwarantanny okazało się, że wiele rzeczy da się zrobić z domu. Ale czy należyta edukacja bez infrastruktury szkoły do takich się zalicza? Jak uporać się z książkami, które zalegają na naszych półkach, zwłaszcza gdy teraz jest najlepszy czas by je przeczytać. Co się dzieje z polską koszykówką i z Polonią w Hiszpanii. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie we wtorkowym raporcie

Program przygotowali: Aleksandra Wiza, Jakub Jastrzębski, Agata Sibilak, Dawid Pasternak, Michał Sałkowski.

23 marca

Zapach i dźwięk kawy, jak Korea Południowa radzi sobie z koronawirusem, oraz jak aktualna sytuacja wpłynie na wszelkiego rodzaju konwenty i nieco wyżej i więcej o Akademickim Klubie Lotniczym. To wszystko i wiele więcej.

Program przygotowali: Jagoda Olczyk, Dawid Skowroński, Grzegorz Król, Michał Sałkowski.

Codzienne raporty i ciekawostki w dobie kwarantanny, od poniedziałku do piątku o 15:00 na antenie Akademickiego Radia LUZ.