Dizzee Rascal ft. Chip – L.L.L.L. (Love Life Live Large)

Nasz aktualny mocograj zapowiada siódmy album legendy i jednego z prekursorów grime’u. Dizzee Rascal, aka Dylan Mills, cały czas pamięta o swoich korzeniach. Tytuł nowego albumu: E3 AF, przypomina o jednym z „ognisk zapalnych” tego ulicznego gatunku. Mimo faktu, że niedawno obchodziliśmy aż siedemnastą rocznicę Boy In Da Corner – debiutanckiego krążka Dizzeego Rascala, który umieścił grime na mapie, londyńskie Bow z przypisanym do niego kodem pocztowym E3 cały czas głośno tętni na brytyjskiej scenie.

Niepodrabialne flow Millsa bardzo skutecznie, jak zwykle zresztą, napędza ten energetyczny numer. W sukurs idzie mu Chip. Nie będzie on jedynym gościem na nadchodzącym longplayu. Pojawić się ma również wiele innych głosów i twarzy znanych grajmiarzy (hehe): Kano, D Double E, Frisco czy P Money. Dizzee Rascal zapowiedział album w sposób prosty, acz bardzo przekonujący:

I want you to play it at home, in your car or wherever you want, but I want you to listen to it all the way through, and you better have some BASS!!

Premiera dziewiątego października.

Paweł Szeląg