Danny Brown ft. Obongjayar – uknowhatimsayin¿

To chyba ostatnie podrygi lata w utworach. A takie akcenty z resztą cieszą niezmiernie, szczególnie że towarzyszy temu piąty album Danny’ego Brown’a. Tytułowy utwór z krążka uknowhatimsayin¿ brzmi niezywkle lekko i niezobowiązująco. I tak właśnie miało być!

„Czasami za bardzo silisz się na wyświechtane treści w utworach. A ten kawałek zrobił się sam. Przez więkoszość czasu gdy czarni mówią You know what I’m sayin’, nie mają tak naprawdę niczego szczególnego na myśli.” – wspomina Brown. – „W myśl tego, na albumie są więc po prostu piosenki. Nie musisz słuchać ich od tyłu, żeby odnaleźć drugie dno. Albo je polubisz albo nie.”.

W utworze uknowhatimsayin¿ pojawia się z kolei głos młodego Londyńczyka Obongjayar’a, który zawsze wspominał, że chce zajmować się rapowaniem. Dorzucił jednak do tych planów soul, afrobeat i elektronikę, zachwycając samego Richarda Russella z XL Recordings. Tak dostał się na Everything is Recorded.

Na płycie Dannego Browna daje z kolei nieco odetchnąć. „Nie mogę przez cały album strzelać rapem. Czasami nawet słuchacz potrzebuje chwilę odpoczynku” – podsumowuje Danny.

Łukasz Sidorkiewicz