COUCOU CHLOE – ZERO FIVE STARS

25-letnia COUCOU CHLOE to artystka z bogatą przeszłością i świetlaną (niczym Don Poldon) przyszłością. Jej prawdziwe imię to Erika Jane. Jest francuską DJ, producentką, wokalistką oraz modelką, a przy tym założycielką labelu Nuxxe, w którego skład oprócz niej samej wchodzą Shygirl oraz Sega Bodega. Inspiruje się takimi postaciami jak Snoop Dogg czy Lara Croft, a jednym z jej największych marzeń jest wyprodukowanie utworu dla Playboia Cartiego – biorąc jednak pod uwagę poziom jej ostatniej EP-ki o tytule ONE, współpraca tych dwóch artystów to jak mniemam wyłącznie kwestia czasu.

A lot of people assume – probably because I’m a woman – that I don’t make beats. Sometimes people ask me, ‚Did you make the beat?’ and it’s an instrumental track. It’s like, ‘Who do you think made it, as***le?’

EP-ce ONE ciężko przypisać konkretny gatunek muzyczny. Erika jak zwykle bawi się konwencją, łącząc tym razem hip-hop (bierzcie tę dziewczynę na featy!) z hyperpopem oraz glitchpopem. Najlepszym dowodem na to, że takowa fuzja może być bardzo owocna jest utwór ZERO FIVE STARS. Artystka niby od niechcenia i z pretensją w głosie rapuje o tym jak bardzo jest znudzona życiem, a to wszystko w rytmie mocnej stopy, trapowych cykaczy oraz wibrującego basu, które w towarzystwie skrzeczących sampli tworzą bit na miarę klubowego szlagieru, będącego w tym tygodniu jednym z mocograjów w Akademickim Radiu LUZ.

Janek Dąbrowski