Chromatics – Twist the Knife

Podczas gdy wszyscy fani Chromatics czekali na obiecany kilka lat temu album Dear Tommy, zespół niespodziewanie wydał coś innego. Dear Tommy podobno było już gotowe do wydania w 2014, w międzyczasie dostaliśmy kilka singli oraz datę premiery; najpierw w 2018, później w 2019. Wygląda jednak na to, że tego albumu nigdy nie dostaniemy. Dostaliśmy za to Closer to Grey.

7 lat. Tyle minęło od wydania ostatniej płyty Chromatics. W międzyczasie utwory takie jak Kill for Love, czy Into the Black zdążyły wejść w kanon retrowave’u, czyli nostalgicznie brzmiącego synthpopu. Tegoroczna trasa koncertowa (nie przegapcie koncertu w Warszawie 12 października!) najwyraźniej zmobilizowała zespół do nagrania czegoś nowego.

Closer to Grey to Chromatics w najlepszym wydaniu. Mamy więc melancholijny wokal Ruth Radelet, świetne kompozycje Johnny’ego Jewela i gitarę Adama Millera rodem z lat 80. Chyba można wybaczyć muzykom, że tyle kazali czekać na nowy longplay.

Nie pozostaje więc nic innego jak zasłuchać się w jeden z najbardziej energetycznych utworów na playliście i przenieść się do krainy syntezatorów z innej epoki. Twist the Knife singlem tygodnia Radia LUZ.


Jakub Spiryn