Caroline Polachek – So Hot You’re Hurting My Feelings

Najnowszy singiel amerykańskiej piosenkarki Caroline Polachek może się wydawać dosyć naiwny, ale zyskuje z każdym kolejnym przesłuchaniem. Artystka zna się na muzyce jak mało kto, dlatego nie dziwi fakt, że była w stanie dostarczyć tak dobry utwór. W So Hot You’re Hurting My Feelings słychać inspirację topowymi twórcami popu i wieloletnie doświadczenie przekute na kawał dobrej roboty. Nie sztuką jest napisać piosenkę, która wpada w ucho. Sztuką jest stworzyć coś, co zostanie w głowie na dłużej i będzie wracało do nas przez kolejne lata. So Hot You’re Hurting My Feelings zapowiada album Pang, który ma ukazać się 18 października.

Na zachętę przed odsłuchem dodajmy również fakt, że przy tworzeniu utworu pomagał Danny L Harle (postać z pewnością znana fanom bubblegum bassu), a songwriter Devendra Banhart przyrównał muzykę Polachek do Shani Twain.

Na specjalne wyróżnienie zasługuje również teledysk. Pozornie prosty, ale równocześnie hipnotyzujący i świetnie współgrający z dźwiękiem. Mamy nadzieję, że nauczycie się tej choreografii.

Jakub Spiryn