BANKS – Gimme

Zapowiedzi BANKS z poprzedniego roku sprawdziły się – artystka powraca z hipnotyzującym singlem Gimme. Tak jak dotychczas, postawiła na połączenie alternatywnego popu z brzmieniami współczesnego R&B i elementów elektroniki. Sama mówi, że utwór będzie zwiastował przypływ nowych brzmień:

„Gimme” to piosenka o otrzymywaniu tego czego chcesz. Jest o świadomości tego, na co zasługujesz i mówieniu o tym głośno oraz bez przepraszania. Jestem gotowa, by pokazać nowy rozdział mojej kariery całemu światu.

Szykuje się kolejny krążek Jillian, którego premierę zaplanowano jeszcze na ten rok. Następny album ma wysoko postawioną poprzeczkę. Sukces debiutu Goddes oraz The Altar pozwolił BANKS wspiąć się na pozycję jednej z głównych gwiazd współczesnego dark popuA ona zachwyca nie tylko chwytliwymi brzmieniami i udaną współpracą z wizjonerami produkcji muzycznej. Możemy spodziewać się psychologicznego podejścia do tekstów wypełnionych pierwiastkiem kobiecym, i jak zawsze, budowania pewności siebie i odwagi.

Banks znowu chce żebyśmy uwolnili wewnętrzną Goddess. I znowu jej się to udaje.

Anna Lalka