Andy Stott ft. Alison Skidmore – The Beginning

Składający się z dziewięciu utworów Never The Right Time jest pierwszym pełnowymiarowym albumem Andy’ego Stotta od czasu It Should Be Us. Wydany w 2019 roku longplay był dla Anglika pierwszą nową muzyką od 3 lat, kiedy światło dzienne ujrzał album Too Many Voices. Artysta wraz z wydaniem siódmego krążka obiecał, że kolejny ukaże się w 2020 roku, jednak ostatecznie skończyło się na szumnych zapowiedziach.

Kilka dni temu ten pochodzący z Manchesteru artysta niespodziewanie ogłosił, że nowe wydawnictwo jest już gotowe i pojawi się w sklepach w połowie przyszłego miesiąca. Według informacji prasowej Never The Right Time „napędzany jest nostalgią i poszukiwaniem duszy”. Jak się okazuje, nowy krążek Stotta nie jest tym samym, który artysta obwieszczał wydać rok temu.

Problemy osobiste odsunęły w cień zeszłoroczne plany twórcze, dlatego Andy postanowił zabrać się za szlifowanie melancholijnej odsłony swojego warsztatu. Singiel The Beginning zdecydowanie wpisuje się w ten schemat. To ponury, zamroczony, klubowy kawałek z wokalami Alison Skidmore – byłej nauczycielki gry na pianinie i częstej współpracowniczki producenta