Amber Mark – What It Is

Od czasu Amber Mark pojawiła się w 2016 roku z jej koktajlową miksturą smooth soulu, synth funku i alt R&B (słowem — tego, co nowe, co modnie retro i co ponadczasowe), wielokrotnie robiła nam nadzieję na fantastyczny długogrający debiut kolejnymi znakomitymi singlami. Ale gdy już wydawało się, że piosenkarka lada dzień ogłosi wyczekiwaną premierę, rozpływała się bez śladu na kolejnych kilka miesięcy. Tym samym jej dotychczasowa dyskografia to przede wszystkim dwie epki odpowiednio z 2017 i 2018 roku i mnóstwo pojedynczych tracków, które mogłyby zasiedlić tracklistę może niezbyt spójnego stylistycznie, ale doskonale melodyjnego krążka R&B.

Choć obecny rok był dla Amber dość pracowity, trudno było jednoznacznie wyrokować, czy najbliższe miesiące przyniosą wreszcie wypatrywany od dawna krążek. Tymczasem w piątek okazało się, że wydane właśnie What It Is, które jest jednocześnie powrotem do kompozycyjno-aranżacyjnej lekkości w dyskografii Mark, ogłoszono jako pierwszy zwiastun zapowiedzianego na 28 stycznia długogrającego debiutu piosenkarki Three Dimensions Deep. Oby ten niezobowiązujący vibe połączony jednak z dość holistycznym podejściem do materii tekstowej pozostał dominantą tego projektu, a charyzma Amber Mark dopełni reszty.

No i jeszcze jedno — jeśli więc Amber Mark wyda wreszcie w styczniu debiutancki longplay, to wszystkie oczy i uszy miłośników kobiecego R&B będą musiały zwrócić się ku Ravyn Lenae, milczącej już od ponad trzech lat.

Kurtek Lewski