Alexa, why did you say that? – panel dyskusyjny Ściślej Mówiąc #5 [28.01]

Będąc świadomymi obserwatorami świata, nie bierzemy go bez zastanowienia. Podajemy rzeczy w wątpliwość, dociekamy, a w głowie rodzą się pytania. Redakcja Popularnonaukowa Radia Luz we współpracy z grupą AES Wrocław oraz Strefą Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej postanowiła stworzyć warunki, by spotkały się one z odpowiedziami ekspertów. 28 stycznia najnowsza odsłona cyklu paneli dyskusyjnych – Ściślej Mówiąc vol.5, zatytułowana: Alexa, why did you say that?

Tematem kolejnego wydania będzie sztuczna inteligencja: omówione zostaną różne aspekty jej zastosowania, wraz z jej pozytywnymi i tymi mniej pozytywnymi elementami.

Wiedząc, że nauka, jako rzeczywistość społeczna, jest tworem złożonym i wieloaspektowym, mamy w świadomości, że każdy z omawianych tematów potrzebuje kilku spojrzeń. Goście paneli Ściślej Mówiąc to inżynierowie, menedżerowie, twórcy, studenci rozmaitych dziedzin.

Dotychczasowe dyskusje dotyczyły tego jak prężnie rozwija się Wrocław, w jaki sposób znajdziemy się na Marsie, dlaczego chcemy poznać swoją przyszłość u wróżek i o tym, jak być zero waste. Posłuchaj wypowiedzi dwójki z naszych poprzednich prelegentów:

Robert Bednarski — dyrektor biura Smart City Wrocław i Zarządzania Projektami Urzędu Miasta Wrocław

Joanna Cel — studentka II stopnia historii na Uniwersytet Warszawski, jej główne zainteresowania naukowe do starożytność i historia wróżb

Ściślej Mówiąc nie zatrzymuje tempa. Najbliższa odsłona już w najbliższy wtorek o godzinie 19:00 w Strefie Kultury Studenckiej PWr, ale to na pewno nie będzie nasze ostatnie naukowe słowo. Ponadto, już w kwietniu nasi redaktorzy będą popularyzować naukę we Wrocławskim oddziale Dolby Digital.