Akademickość łączy siły – cykl wywiadów z członkami Akademii Młodych Uczonych i Artystów

W grupie siła! Redakcja Popularnonaukowa Akademickiego Radia LUZ otwiera cykl rozmów z członkami Akademii Młodych Uczonych i Artystów. Cykl rozpoczyna rozmowa z przewodniczącą AMUiA, dr Urszulą Lisowską z Uniwersytetu FIlozofii UWr

AMUiA to wrocławska inicjatywa skupiająca wybitnych młodych naukowców i artystów z różnych dziedzin nauki i sztuki. Od kierunków medycznych, technicznych, eksperymentalnych, po szerokie spektrum twórczości artystycznej. Wszystkich Akademików cechuje otwartość na interdyscyplinarność, chęć dyskusji, gotowość do popularyzowania wiedzy i wrażliwość artystyczna. Wiodąca dla AMUiA idea jedności wiedzy realizuje się zarówno w międzywydziałowych badaniach, jak i nowatorskich projektach edukacyjnych.
Przesłanie Akademików tkwi w haśle: „Jedność wiedzy, jedność poznania”. Bo jedność tkwi w różnorodności. Bogactwie różnorodności.

W pierwszej odsłonie cyklu sama przewodnicząca AMUiA – dr Urszula Lisowska z Instytutu Filozofii UWr – opowiada o tym, czym jest Akademia Młodych Uczonych i Artystów, i dlaczego warto do niej dołączyć. W rozmowie z Martyną Dziakowicz, dr Lisowska wyjaśnia także m.in. naukowy aspekt filozofii polityki i rolę feminizmu w ujęciu uniwersyteckim.

Rozmowy z kolejnymi Akademikami już wkrótce na 916.fm oraz w podcastach Akademickiego Radia LUZ