Wojtek Mazolewski Quintet – London

Autor: Michał Chmielewski

Po wesołej rundce dookoła świata, Polka trafia nad Wisłę.

 

Polka: Worldwide Deluxe Edition to nowa wersja albumu wydanego przez kwintet Wojtka Mazolewskiego w 2014 roku. Reedycja zbierała świetne oceny za granicą…

….Ale dopiero w ostatni piątek trafiła do polskiej dystrybucji. Nasz mocograj, London,  to jeden z utworów, które zostały dodane w reedycji.

To miasto jest dla mnie jednym z najważniejszych miejsc na świecie, pełnym inspiracji nie tylko muzycznych ale także życiowych. W tym miejscu skupiały się energie, tu rodziły się nowe gatunki, które na mnie wpłynęły. W moim muzycznym Londynie usłyszycie jazz, rock lat 70, punk, ska czy techno – mówi lider.

Kolejnym utworem, którego nie usłyszeliśmy na pierwszej wersji płyty, jest interpretacja Theme de Yoyo – utworu spopularyzowanego przez londyńskie The Cinematic Orchestra. Dwa dodatki (a także wykreślenia kilku pozycji z playlisty) wydają się być częścią planu – Polka w nowej wersji jest płytą wpisującą się w brzmienie tamtejszej sceny jazzowej.

Cieszy kolejny – po ostatnich osiągnięciach EABS, Marcina Wasilewskiego czy Marcina Maseckiego – sukces rodzimej grupy w najwyższej kategorii jazzowej.