Znamy program 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Autor: Michał Rypel

Już w niedzielę rusza sprzedaż biletów na 40. edycję Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jedyny festiwal poświęcony w całości sztuce interpretacji piosenki obchodzi w tym roku swój jubileusz i z tej okazji jego program jest jeszcze bardziej różnorodny – zaczynając od interpretacji poezji Tadeusza Różewicza w wykonaniu The Tiger Lillies, po utwory z filmów i bajek Disney’a.

PPA tradycyjnie zainauguruje II etap Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Do 3 lutego można jeszcze wysłać swoje zgłoszenie, aby wziąć udział w eliminacjach. Na najlepszych czeka występ w koncercie finałowym 29 marca, a zwycięzca otrzyma statuetkę Złotego Tukana oraz 25 tysięcy złotych nagrody.

Dyrektor Artystyczny PPA Cezary Studniak, zaapelował, aby startujący nie traktowali przeglądu jedynie jako rozrywkę, ale również jako miejsce do poruszania ważnych tematów.

Jak co roku emocjom związanym z konkursem towarzyszyć będą również koncerty i spektakle. Jak mówi Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, wydarzenia te cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem, po brzegi wypełniając audytorium.

Nad pierwszą częścią koncertu finałowego czuwa Martyna Majewska. Reżyserka podkreśla, że do swojego zadania podeszła z ogromną starannością o szczegóły.

Chociaż w tym roku powinniśmy obchodzić 43-lecie Przeglądu, mówimy jednak o jubileuszu, który wypełni nie tylko mury Teatru Muzycznego Capitol, ale i przestrzeń miejską. Festiwal odbędzie się w dniach 22-31 marca we Wrocławiu.