Książe i Tchórz wiecznie żywi. Wernisaż i spotkanie autorskie we Wrocławiu!

Autor: Michał Rypel

Po 20 latach od premiery polskiej gry komputerowej „Książę i Tchórz” pamiętający ją gracze mają okazję przyjrzeć się jej z bliska. 24 stycznia we wrocławskim barze Czuła Jest Noc i wpisanym w jego przestrzeń projekcie Uczulenie – odbędzie się wernisaż poświęcony legendarnej grze.

Więcej o wydarzeniu w czwartek (17.01) po godz. 12:15  w paśmie Pełna Kultura na 91.6 FM.

 

Przygodowy Książe i Tchórz to gra, która powstała w 1998 roku dzięki Metropolis Software. To historia młodzieńca marzącego o życiu pełnym przygód, którego umysł i dusza wskutek magii  przenosi się w ciało księcia Galadora z zamku Garrahan. W wyniku serii niefortunnych zdarzeń główny bohater usiłuje powrócić do własnego ciała, a pomocną dłoń wyciąga do niego mag, Arivald, który udziela cennych wskazówek w pokonaniu napotykanych przeszkód. W rolę księcia wciela się gracz i w trybie tzw. wskaż i kliknij przechodzi kolejne etapy legendarnej gry, uważanej przez środowisko gamingowe za jedną z najbardziej udanych przygodówek w historii polskiego rynku.

W sieci na temat Księcia i Tchórza krąży wiele recenzji piśmienniczych jak i
filmowych. Publikacjom zawsze towarzyszą emocjonalne dyskusje fanów. Przywiązanie do tego tytułu bez wątpienia wykluło się więc podczas spędzonych godzin przed komputerem, a młodzieńcza nostalgia za sprawą twórców scenariusza – Jacka Piekary i Adriana Chmielarza oraz bajkową warstwą graficzną aut. Andrzeja Kukuły i Andrzeja Mitury jest wciąż żywa w sercach wielu graczy w całej Polsce.

Kolektyw artystyczny regime brigade wraz z Filipem Miturą (synem jednego z grafików) zapraszają na wyjątkowy wernisaż, dzięki któremu na moment, znów przeniesiemy się w fantazyjny świat Księcia i Tchórza.

24 stycznia przy Kolejowej 8 na ścianach lokalu Czuła Jest Noc, a dokładniej
towarzyszącej mu przestrzeni nazywanej Uczuleniem (gdzie odbywają się koncerty, imprezy i inne wydarzenia kulturalne) zobaczymy oryginalne prace graficzne, które zostały użyte w grze. Będą to: szkice, ręcznie malowane lokacje, sylwetki bohaterów, a także detaliczne fragmenty animacji. O swoim wkładzie pracy, bez którego gra nie urzekła by od pierwszego kliknięcia opowiedzą Andrzej Kukuła i Andrzej Mitura, a spotkanie autorskie, które rozpocznie się wraz z wernisażem po godzinie 19:00, poprowadzi Łukasz Lorenc.

To świetna okazja by odświeżyć swoją pamięć dotyczącą gier komputerowych z lat 90tych, odbudować wspomnienia, przyjrzeć się grafice dotąd widzianej tylko zza ekranu komputera i w końcu zadać pytania autorom, a przy tym doświadczyć historii powstania słynnej w wielu kręgach gry przygodowej. Autorzy opowiedzą także o tym jak na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat zmieniały się trendy i techniki w animacji i grafice komputerowej.

WYDARZENIE: LINK
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Regime Brigade i Filip Mitura
https://www.facebook.com/regimebrigade
https://filipmitura.pl