Cykl Futurum we wrocławskim Firleju [19 stycznia]

Autor: Michał Rypel

Cykl wydarzeń stanowczo opowiadający się za żywo rozwijającą się i artystycznie niezależną kulturą muzyczną, tworząc miejsce dla nowoczesnego dźwięku, sztuki i designu. Pierwsza edycja odbędzie się 19 stycznia w Firleju.

Futurum to cykl koncertów oraz spotkań wokół muzyki, który skupia się na prezentowaniu artystek oraz artystów, mających wpływ na kształtowanie się nowej fali w muzyce elektronicznej początku XXI w. Futurum stanowczo opowiada się za żywo rozwijającą się i artystycznie niezależną kulturą muzyczną, tworząc miejsce dla nowoczesnego dźwięku, sztuki i designu.

Comiesięczne spotkania, organizowane przez Ośrodek Działań Artystycznych “Firlej”, odkryją wynurzające się zjawiska muzyczne, które wciąż nie zostały właściwie dostrzeżone i nie znalazły miejsca na rozkwit we Wrocławiu. Bardziej niż na klubowym charakterze elektroniki, Futurum kładzie nacisk na wrażenia, ekspresję uczuć oraz wspólne przeżywanie odbiorców oraz artystek i artystów.

Pierwsza edycja Futurum odbędzie się już 19 stycznia we Wrocławiu.

więcej: facebook.com/events/1571780376288325


Wystąpią:

Rui Ho, artystka z Chin, która debiutanckie EP wydała w szanghajskiej wytwórni Genome 6.66 Mbp. Po przeprowadzce do Europy, rozpoczęła współpracę z Objects Limited, postępowym labelem Lary Rix-Paradinas, współzałożycielki Planet Mu, który angażuje kobiety i osoby tożsamościowe niebinarne. Jej produkcje sytuują się na obrzeżasz eksperymentalnej muzyki klubowej. Czerpiąc z bogatej chińskiej kultury, łączy wschodnie wpływy z dynamicznymi rave’owymi gatunkami, jak trance, breakbeats, hardcore. Współpracuje również z nowojorskim labelem Discowomen.

Linnéa, której dynamiczne produkcje spinają, wywodzące się z amerykańskich przedmieść lat 90-tych, sub-basowe trapy, neo-reagatony, latynoamerykańskie rat-a-tat i inne hybrydowe gatunki, kwestionujące europejską hegemonię w muzyce. Aktywna w działaniach mających na celu dywersyfikację europejskiej sceny, Linnea współzałożycielką Trade Berlin, comiesięcznej imprezy promującej hi-tech klubowe brzmienia wytwórni tj. Staycore, Pan czy Janus.

41issa traktuje muzykę jako medium, które ma podważać status quo i wywoływać sprzeczne emocje. Jako DJ-ka eksperymentuje z dźwiękiem, sprawdzając, jak skrajne reakcje może wywołać na kolektywnym ciele jej selekcja. Jej muzyczne zainteresowania oscylują wokół muzyki trance, hardstyle czy gabber. Nie bez powodu wymieniana jest obok Sentimental Rave czy Gabber Eleganzy.

Grań, warszawski DJ i producent, członek Intruder Alert oraz Genome 6.66 Mbp, tworzący na pograniczu noisu i muzyki klubowej. Grał m.in. w Szanghaju, Pradze oraz na kutnohorskim CREEPY TEEPEE FESTIVAL. Współpracował z nowojorską wytwórnią SHXME, tworzył miksy do podcastów dla Berlin Community Radio z Dis Fig, Loyalty XIX, Aghnie, Swan Meat, Mang i Morgianą Hz. Nagrane z Avbrvn, ‘Candles’ EP, wydane w zeszłym toku w Intruder Alert, jest dystopijnym dźwiękowym pejzażem zanurzonym w półmroku i chłodzie.

I w końcu…program muzyczny uzupełni panel dyskusyjny z Linnéą oraz 41issą, dotyczący ich działalności w kolektywie No Shade, a także wernisaż wystawy kolaży Luba Shynder, wrocławskiej artystki ukraińskiego pochodzenia.

Futurum: Rui Ho, Linnéa, 41issa, Grań

19/01/19 godz. 18:00 – 00:00

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej

Ul. Grabiszyńska 56, Wrocław