[Posłuchaj] 27. finał WOŚP na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Autor: Michał Rypel

We Wrocławiu powstał nowy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za powołaniem go do życia stoi student I roku Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich, Ignacy Tarski. Jakich akcji możemy spodziewać się po jego zespole podczas tegorocznego finału (13.01)? O tym opowiadał podczas Magazynu Popołudniowego.

Jednym z głównych działań, o których opowiadał szef sztabu WOŚP przy UM, jest współorganizowanie stoisk informacyjnych w Kinie Nowe Horyzonty zapewnionych przez IFMSA-Poland Oddział Wrocław. Do godziny 21 odwiedzający budynek będą mogli zasięgnąć wiedzy m.in. na temat pierwszej pomocy, jak również szerszych zagadnień zdrowotnych. W kinie przy ul. Kazimierza Wielkiego czynnych będzie 5 stoisk:

– Marrow Hero (idea dawstwa szpiku)
– Ratowanie na Spontanie
– Szpital Pluszowego Misia (do 19:00)
– Pink Lips
– Movember

Sztab zajmuje się jednak przede wszystkim koordynacją zbiórki funduszy na rzecz WOŚP. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku finał zakończono z wynikiem wynoszącym ponad 126 mln 370 tys. zł.

Pamiętajcie, by w tę niedzielę włączyć się w wyjątkowe, WOŚP-owe emocje razem z Radiem LUZ. Słuchajcie programu specjalnego między godziną 17 a 19 na 91.6 FM.

 

O tym, jak zrodził się pomysł stworzenia sztabu oraz ile wspólnego może mieć idea WOŚP ze studiowaniem medycyny, Ignacy Tarski opowiadał Paulinie Waleszczak.

Oprócz pouczających spotkań ze studentami, Uniwersytet Medyczny, już po raz kolejny przy okazji finału WOŚP, organizuje akcję pod hasłem “Biała Niedziela”.  W jej ramach będzie można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych, wykonywanych przez specjalistów ze Studenckich Towarzystw Diagnostów Laboratoryjnych, Synexus, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, Katedry i Kliniki Chirurgii Pediatrycznej, C.R.Modus oraz Stowarzyszenia IFMSA.

Konsultacje i badania odbywać się będą w 4 punktach:

Plac Nowy Targ

Urząd miejski Wrocławia

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego
(pawilon pediatryczny i immunologia)

Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy ul. Curie-Skłodowskiej

Szczegóły: facebook.com/events/792496147764123