George Dyer Band na żywo we Wszystkich Stanach Bluesa [nd. 6.01, 22-23]

Autor: Michał Rypel

Po raz ostatni przed wylotem do Memphis wrocławscy bluesmani z George Dyer Band zagoszczą na antenie Radia LUZ! Muzycy wybierają się do Tennessee by reprezentować Polskę na International Blues Challenge. We Wszystkich Stanach Bluesa opowiedzą o nadchodzącej przygodzie i zagrają kilka rasowych numerów przygotowanych na podbój USA.

“Od swojego powstania w 2017 roku staliśmy się jedną z najbardziej szanowanych formacji na polskiej scenie bluesowej. Zdobyliśmy wiele nagród i otrzymaliśmy zaproszenia na występy festiwale Suwałki Blues Festival i Jimiway w Polsce oraz festiwal Rendez-Vous de l’Erdre we Francji, gdzie mogliśmy zagrać obok taki muzyków jak: Doyle Bramhall III, Tommy Castro, Curtis Salgado i Toronzo Cannon”.

George Dyer Band to nie tylko festiwalowi wyjadacze. Jak mówią, pozostają wierni nocnemu życiu Wrocławia, goszcząc regularnie w takich klubach, jak Nietota i Vertigo.

Prowadzony przez amerykańskiego wokalistę i gitarzystę George’a Dyera, zespół tworzą także gitarzysta Rafał Biłas, klawiszowiec Sebastian Łobos, basista Maciek Mandrykowski, perkusista Tomasz Burzyński oraz saksofonista i członek Johnny Mars Band Craig Hume.

“Nasze brzmienie jest hołdem dla mocnego bluesa, rocka i soul, inspirując się takimi formacjami jak: Allman Brothers i Band of Gypsies , z włączeniem niektórych współczesnych wpływów funk z takich zespołów jak Vulfpeck i Cory Henry oraz jego Funk Apostles”.

Panowie mają już na koncie wydawniczy debiut, Puff the Dust, na którym znajdziemy siedem oryginalnych utworów wraz z coverem legendarnego Philipa Walkera.

Włączcie się bluesowo na 91.6 FM.

Rafał Marczak