Wejdź w nowy rok tanecznym krokiem: Pasibrzuch Dance Contest, RAPvsELECTRONIC

Autor: Michał Rypel

Pasibrzuch Dance Contest to inicjatywa, która powstała w 2013 roku w Szczecinie, z początku w celu jednoczenia tancerzy ze szczecińskiej sceny tj. b-boys, b-girls, popperów, tancerzy house i hip hop. W 2017 roku organizatorzy postanowili postawić poprzeczkę wyżej i stworzyć wydarzenie taneczne (ZAWODY I JAM), które przyciągnie już nie 50 czy 60 osób, ale przynajmniej 100. Udało się to uczynić dzięki pomysłowi na zrobienie zawodów tanecznych, które nie będą dzielić a łączyć tancerzy z różnych stylów. Rok 2018 to przełom – zainteresowanie przewyższyło oczekiwania twórców. Kolejna edycja to jednak zmiany. Nowie miejsce, nowi ludzie. Do zobaczenia we Wrocławiu!

Preferujesz taniec do boom bapów i new schooli? Lubisz jednocześnie Tribe Called Quest ale jarasz się Kendrickiem Lamarem? Startuj w RAP.
Preferujesz taniec do ostrych beatów, house, trapów? Lubisz jednocześnie Mofaka, 14KT ale też Litefeet, Tisme? Startuj w Electronic Beats.

To na czym zależy organizatorom, to abyś Ty, jako tancerz, czuł się spełniony, dlatego to eliminacje w formie JAMU trwają tyle, by każdy zdążył pokazać całego siebie. To wydarzenie nie tylko dla hip hop dancerów, ale B-boys, B-Girls, Popperów i Popperek, Houserów i Houserek, Waackerów i Waackerek, Lockerów i Lockerek. Wszystkich którzy potrafią dzielić się swoim tańcem do różnej muzyki. Aby wzbogacić późniejsze emocje w walkach, ustalono podział na walki kobiet i mężczyzn, to pomoże wyłonić najlepszego tancerza i tancerkę danej kategorii. Reszta zasad rozpisana poniżej.

Kategorie:
• RAP 1vs1
• ELECTRONIC BEATS 1vs1

Sędziowie:
• Nastya Mad State Crew Ukraina
• Zolsky
• Sheva
• Zonta

DJ:
• Lazy One

PROWADZĄCY:
• Kuba aka Lil Zonta

ZASADY:
Zawody nie są dzielone na style taneczne, ale na kategorie muzyczne. Eliminacje kategorii RAP i ELECTRONIC odbywają się osobno.

ELIMINACJE:
JAM TANECZNY 1,5 godzina – tańczysz jak chcesz i z kim chcesz. Chcesz wymieniać się w kole? Możesz. Chcesz tańczyć set za set z kolegą/koleżanką? Możesz. Chcesz tańczyć samemu? Możesz. Najważniejsze żeby tańczyć i pokazać się tak, żeby sędzia miał okazję Cię zobaczyć.
4 sędziów wybierze z JAMu 40 tancerzy którzy spodobają im się najbardziej. Wybrani tworzą koło i pokazują swoje umiejętności, aby na koniec zostały wybrane 8 tancerek i 8 tancerzy.

WALKI:
Walki w systemie pucharowym wyłonią najlepszą dziewczynę i najlepszego chłopaka danej kategorii ( tj. Najlepsza tancerka Rapu, Najlepszy tancerz Rapu itd.). Najlepsza dziewczyna walczy z najlepszym chłopakiem danej kategorii o zwycięstwo w Rapie bądź Electronic Beats. Walki odbywają się w systemie do 2 wygranych setów. Wygrani kategorii walczą o zwycięstwo PASIBRZUCH DANCE CONTEST w systemie do 3 wygranych setów a muzyka jest puszczana na zmianę: Rap, Electronic, Rap, Electronic. Wygrany zgarnia nagrody i możliwość sędziowania następnej edycji PDC.

REJESTRACJA:
e-mail: pasibrzuch.rejestracja@gmail.com
imię, nazwisko, (ksywa), miasto, kategoria
(W e-mailu zwrotnym zostaną przesłane dane do przelewu)

* Pierwszy termin:
10.10.2018-01.12.2018
35 zł za jedną kategorię i 10 zł za drug
* Drugi termin:
01.12.2018-03.01.2019
40 zł za jedna kategorię i 15 za drugą
* Trzeci termin:
04.01.2019-05.01.2019
Zgłoszenia i płatność na miejscu, w dniu imprezy
50 zł za jedna kategorię i 20 za drugą

Wydarzenie fb: facebook.com/events/1161587027339593

Do zobaczenia!
BeWu i Żurek