Polecamy: kulturalny weekend we Wrocławiu [14-16 grudnia]

Autor: Michał Rypel

fot. Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center

Ten weekend warto zacząć od Filmowego pokazu we WRO Art Center. W przestrzeni wystawy Polish Soundscapes będziemy mogli zobaczyć obraz W poszukiwaniu Ciszy. Ta międzynarodowa produkcja swoją tematyką nawiązuje do naszych codziennych doświadczeń dźwiękowych. Kakofonia ulicy, przyciągające uwagę szczegóły czy rozpraszające drony — o tym wszystkim będziemy słuchać i dyskutować w towarzystwie kuratora wystawy Marcina Dymitera i dr muzykologii Roberta Losiaka. Miejcie uszy otwarte – start już piątek (14.12) o 18:00.

Szczegóły: facebook.com/events/1996366533814698

Kino Nowe Horyzonty wraz ze zbliżającą się premierą najnowszego filmu Paolo Sorentino przybliża nam twórczość tego wspaniałego reżysera. Po wyprzedanych pokazach Wielkiego Piękna i Boskiego przyszła pora na Młodość. Wszystkich fanów włoskiego kina w najlepszym wydaniu zapraszamy już w sobotę (15.12). Film to aktorski majstersztyk Michaela Caine'a i Herveya Keitila oraz wzruszająca opowieść o przyjaźni, rozliczaniu się z przeszłością i miłości — niepozbawiona charakterystycznego dla Sorrentino poczucia humoru i głębokiego znaczenia. Tego nie warto przegapić! Początek seansu o 20:15.

Więcej: facebook.com/events/932911163574295

Kulturalny tydzień we Wrocławiu polecamy zakończyć w Imparcie. W tę niedzielę (16.12) będzie można tam zobaczyć spektakl Wesele — Poprawiny z repertuaru Polskiego Teatru Tańca. Widowisko inspirowane dziełem Wyspiańskiego opowiada o współczesnej Polsce i konfliktach międzypokoleniowych przez pryzmat historii weselnych. Wyjątkowa muzyka, niesamowita gra aktorów i budowanie dramaturgii przyniosły spektaklowi bardzo dobre recenzje. To zdecydowanie jeden z najciekawszych punktów na weekendowej mapie kulturalnej Wrocławia. 

Bilety w kasie Impartu i na stronie facebook.com/events/190563378529206.