Posłuchaj: Święta Bożego Narodzenia a lęk przed obcymi

Autor: Michał Rypel

fot. Senior Airman Donald Hudson

Adwent w kulturze chrześcijańskiej oznacza czas pojednania nie tylko w wymiarze religijnym, ale i społecznym. Otwarcie się na bliźniego, wspólne oczekiwanie Bożego Narodzenia. I choć dziś brzmi to wręcz jako oczywistość, trudno przychodzi nam zmienianie słów w czyny. Uchodźcy, obcość i nasz lęk — o tym wszystkim usłyszycie podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu WspółCześni Romantycy. Temat spotkania poruszaliśmy także na naszej antenie. Materiał poniżej.

Nasze podejście do przybyszów z innych części Świata ewoluuje. Wciąż jednak to, co mówimy bywa różne od faktycznych zachowań. Dlaczego tak jest i jaką rolę w tym mechanizmie odgrywa lęk? Jak ma się dodatkowy talerz do faktycznych odwiedzin niezapowiedzianego gościa? O tym podczas sobotniego (8.12, godz. 16.00) spotkania opowie wykładowca Uniwersytetu SWPS, socjolog dr Ziad Abou Saleh, pochodzący z Syrii i mieszkający we Wrocławiu od 35 lat.

Formularz zgłoszeniowy na spotkanie: https://bit.ly/2QaOkNV

Dr Ziad Abou Saleh wraz z Marią Marszałek (Muzeum Pana Tadeusza) byli gośćmi pasma "Pełna kultura". W towarzystwie prowadzącego, Józefa Poznara, rozmawiali o tym, jak działa nasz kulturowy strach.