2. edycja Bass&Beat Festival we Wrocławiu [7-8 grudnia]

Autor: Michał Rypel

fot. materiały prasowe

Już niebawem start jednego z najbardziej wyczekiwanych festiwali we Wrocławiu. II edycja Bass&Beat Festival rozpocznie się 7 grudnia w Imparcie. W ciągu dwóch festiwalowych dni na scenach Impartu usłyszymy łącznie 8 zespołów, 3 premiery, ponad 60 artystów z Polski, Francji, Norwegii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Tegoroczna edycja festiwalu to dwa dni wypełnione koncertami, a także warsztaty, szkolenia i spotkania z artystami, całość wydarzeń muzycznych odbędzie się w oprawie wizualizacji Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im E. Gepperta we Wrocławiu.

W piątek 7 grudnia o godzinie 19:00 premierę będzie miał międzynarodowy projekt muzyczny pod nazwą #PaderevskyOrchestra. Muzyczne przedsięwzięcie tworzone przez artystów z Polski, Norwegii, Rumunii oraz Francji, łączy elementy muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej. 6-osobowy zespół zagra z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej uczniów dolnośląskich szkół muzycznych.

O godzinie 21:00 zagra zespół Spirit Fingers. Jazzowa supergrupa utworzona w Stanach Zjednoczonych, prowadzona jest przez pianistę Grega Spero. Zespół tworzą Dario Chiazzolino – gitara elektryczna, Hadrien Feraud – gitara basowa oraz Mike Mitchell – perkusja. Muzyka tej formacji łączy nowoczesne brzmienie, mocne popowe melodie, wirtuozerię i wymagające improwizacje, przypominające grupy takie jak GoGo Penguin i E.S.T.

W sobotę 8 grudnia wystąpi zespół MOA oraz brytyjska wokalistka Yazmin Lacey, której muzyka łączy w sobie wrażliwość i szczerość  przekazu z brzmieniem muzyki soul i witalnością jazzu. Yazmin śpiewa z bezpośredniością i emocjonalną klarownością, śpiewa prosto, otwarcie i dojmująco. Jej album Black Moon wywołał spore zamieszanie na Wyspach. Występ na BBF będzie jedynym koncertem Lacey w Polsce.

MOA – wielki wygrany Opolskich Debiutów 2017 roku. Polski przedstawiciel muzycznego storytelling'u. Zespół MOA to britpopowy projekt, który liczy pięć osób, a na jego czele stoi obdarzona bardzo delikatnym i ciepłym głosem Marta Fitowska – odpowiedzialna również za teksty piosenek.

Festiwalowi towarzyszy wystawa Pracowni Fotograficznych Technik Obrazowania, stworzona przez z wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będzie pokaz filmów „Artyści Razem – wrocławskie środowisko twórcze w kadrze filmowym”. W przerwach między wydarzeniami festiwalowymi zapraszamy na Gastro Meeting. Na dziedzińcu Impartu czekają na Was naprawdę najlepsze food trucki w mieście.

Bass&Beat Festival to czas i przestrzeń do twórczych rozmów o tym, co w życiu ważne. Bądźcie w centrum wydarzeń 7 i 8 grudnia!


MIEJSCE: IMPART, UL MAZOWIECKA 17 WROCŁAW

BILETY: 30/50 ZŁ PRZEDSPRZEDAŻ I 45/65 ZŁ W DNIU KONCERTU

Więcej informacji na:

facebooku: facebook.com/BassBeatFestival/

www: bassandbeat.pl

Partnerem projektu #PaderevskyOrchestra jest Fundacja PZU, Gmina Wrocław i Strefa Kultury.

Producentem festiwalu Bass&Beat jest ArtAnima Agencja Artystyczna.