Tyler, The Creator ft. Ryan Beatty & Santigold – Lights On

Autor: Szymon Baczyński

Oto autor jednego z naszych ulubionych albumów ubiegłego roku, Tyler, The Creator aka Flower Boy, angażując się w animowany film dla dzieci najwyraźniej poczuł rodzaj bliskości z jego głównym kudłatym bohaterem. Tym samym oddaje w nasze ręce 10-cio minutową EP-kę, której tytuł wyjaśnia wszystko: Music Inspired by Illumination & Dr. Seuss' The Grinch.

Numer dwa na płycie to zaledwie dwu i pół minutowa piosenka pt. "Lights On", z której świąteczny klimat radośnie wylewa się wraz z partią synthu. Swoim hookiem utwór jakby od niechcenia skrada fenomenalna Santigold, Ryan Beatty dorzuca do tego anielski wokal, a całość domyka sam Tyler, między słowami odwołując się do wspomnianego krążka (Flower Boy). Powtórzę – dwie i pół minuty, a błyszczy cała trójka!

The Grinch do sal kinowych trafi już wkrótce i w sieci można natknąć się na dywagacje nt. tego, jak dużo pojawi się tam rodziców z dziećmi, a jak dużo fanów rapera. Tylko co jeżeli ci pierwsi powoli stają się tymi drugimi? Nie wiem jak Wy, ale ja, piekąc świąteczne pierniki, będę zapętlał świątecznego Tylera przywdzianego w zieloną maskę, w której widocznie jest mu jakby raźniej.