Posłuchaj: Radcowie radzą, czyli o “Dniu Otwartym dla Kobiet” we Wrocławiu

Autor: Michał Rypel

Choć za nami obchody 100-lecia niepodległości Polski, to jednak nie ostatnia w tym miesiącu wiekowa rocznica godna uczczenia. 28 listopada minie 100 lat od kiedy obywatelki RP uzyskały prawa wyborcze. Z tej okazji Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu przygotowała wyjątkowy dzień otwarty dedykowany wszystkim paniom poszukującym nie tylko porady prawnej, ale również psychologicznej.

Celem akcji jest popularyzacja praw kobiet oraz zwalczanie nierówności w traktowaniu przejawiających się w stosunkach zawodowych oraz rodzinnych. W ramach dnia otwartego wszystkie kobiety mogą szukać pomocy w zakresie takich dziedzin jak m.in.: alimenty, rozwody, mobbing, dyskryminacja, przemoc fizyczna, psychiczna i ekonomiczna, spadki, macierzyństwo, prawa seniora i zatrudnienie. 
 
Podczas "Magazynu Popołudniowego" na 91.6 fm całą akcję opisywały Dorota Seweryn – Stawarz, radczyni prawna Fundacji na rzecz równości i Marta Kruk, rzecznik prasowa Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Rozmawiała Paulina Waleszczak.
 
 
Zainteresowane poradą panie mogą zgłaszać się bezpłatnie 22 listopada w godzinach 12.00 – 18.00 w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Radcowie proszą o przynoszenie ze sobą niezbędnej dokumentacji, jeżeli to możliwe.