Polecamy: muzyczne wydarzenia we Wrocławiu [21-24 listopada]

Autor: Michał Rypel

W ostatni piątek w sali głównej Narodowego Forum Muzyki rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Jazztopad. Przez cały tydzień w NFM, Mleczarni i prywatnych mieszkaniach usłyszycie najlepszy jazz i jego pochodne w wykonaniu artystów z całego świata. My szczególnie polecamy środowy (21.11) koncert Jamie Baum z Australian Art Orchestra, zespół Roots Magic z Wacławem Zimplem w skłdzie, który możecie usłyszeć w sobotę i wieńczący festiwal występ Esperanzy Spalding.
 
Wejściówki: nfm.wroclaw.pl/jazztopad
 
 
Fanów muzyki eksperymentalnej zapraszamy w najbliższą sobotę do Impartu. W przestrzeni przy ul. Mazowieckiej odbędzie się czwarta edycja Canti Spazializzati. Cykl koncertów kurowany przez Daniela Brożka prezentuje osiągnięcia dźwiękowe młodych twórców. Podczas najbliższego wydarzenia zagrają m.in. MUKA, czyli duet Kachy i Paszki, których debiut ukazał się ostatnio nakładem wytwórni Pointless Geometry. Oprócz nich usłyszymy chociażby Michała Sembera i Kanadyjkę, Anne Friz. Koncerty poprzedzi wykład Jana Topolskiego skoncentrowany na sztuce radia. Miejcie oczy i uszy otwarte — start w sobotę 24 listopada po 19:00.
 
 
 
Awangarda w wydaniu elektronicznym i gitarowym pojawi się w tym tygodniu w Uczuleniu. Czwartek, 22 listopada oznacza wizytę warszawskiego kolektywu enjoy life, w którego katalogu znajdziemy jedne z ciekawszych nagrań na polskim rynku. Showcase labelu organizuje ekipa bdbmuza.pl. Dzień później przy Kolejowej zagrają Złota Jesień i Sierść — zespoły, których fanom polskiego niezalu nie trzeba przedstawiać. Mocne przeżycia, zarówno emocjonalne i dźwiękowe, gwarantowane. Start obu wydarzeń po 23:00.
 
Szczegóły: 
enjoy life – facebook.com/events/1859406854127980
Złota Jesień/Sierść – facebook.com/events/722785564741902
 
 
Kolektyw HOLOS zaprasza nas w tym tygodniu na kolejną imprezę pod swoją banderą. Po bardzo udanej poprzedniej edycji przyszła pora na drugą wizytę w klubie Ciało. Tym razem za deckami usłyszymy Warina Di. Przedstawiciel Kemia records zaczaruje was swoją wizją techno, acidu i rave'u. Wspierać go będą lokalni DJ-e i producenci. Zaczynamy o 23:00 – do zobaczenia na parkiecie.