Czym dla Ciebie jest Wolność? [Wystawa wspomnień na Politechnice Wrocławskiej]

Autor: Michał Rypel

Cały jeden wiek, w którym Polska świętowała niepodległość, sumujemy właśnie w tym roku. Obchody państwowe, apele i marsze to jedno, ale są jeszcze wspomnienia pojedynczych rodaków, którzy sami, lub za pośrednictwem krewnych, mają świadomość wydarzeń sprzed 100 lat. Właśnie te historie chce wyłuskać Politechnika Wrocławska, nadając temu świętu osobiste oblicze każdego z nas.

Studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej mogą włączyć się w akcję "Łańcuch Wolności". Polega ona na dzieleniu się swoim rozumieniem słowa 'niepodległość' i jego znaczenia dla nas, Polaków. Odpowiedzi należy przesyłać poprzez ankietę: http://bit.do/LancuchWolnosci.

A jak wrocławianie rozumieją niepodległość? To sprawdziła Natalia Twardzik.

Swoimi słowami na temat niepodległości wypowiedzieli się także redaktorzy Radia LUZ, Magda Dzwonek, Maciej Chruściak i Weronika Bugajska.

Przesłane opowieści zostaną finalnie zaprezentowane przy pomocy papierowego systemu wystawienniczego, który został stworzony przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej podczas ostatniej edycji Summer School of Architecture.

Autorzy historii, które zostaną wybrane na wystawę, będą mogli liczyć na specjalne nagrody niepodległościowe: kubki, plakietki i wlepki.