Posłuchaj: Mikrogranty na Ołbinie i Szczepinie – szczegóły działań

Autor: Michał Rypel

Warsztaty z tworzenia i prowadzenia blogów? A może poznawanie architektury Ołbina poprzez soczewkę aparatu? To tylko przykłady oddolnych inicjatyw wrocławian, które zostały wyróżnione dotacją Mikrogranty. Cechuje je bliski związek z konkretnymi rejonami miasta a także warsztatowo-rozwojowy charakter. Szczegóły dwóch z nich poznaliśmy z pierwszej ręki.

W ramach Mikrograntów Szczepin otworzy się na sztukę blogerską. Swoje umiejętności związane z pisaniem i promocją będzie można szlifować pod okiem Martyny Rejkowicz. Nie tylko wprowadzi ona zainteresowanych w tajniki redagowania tekstów, ale także zapozna uczestników z platformą WordPress, podstawami grafiki komputerowej oraz ideą pozycjonowania i marketingu.

Natomiast z Michaliną Narniecką wrocławianie będą mogli wyjść na spacer, wyostrzyć wzrok i spróbować swoich sił w fotografii. Przy tym poznają architekturę i historię Ołbina. Na uczestników czekają m.in. spotkania przygotowawcze, kiedy to będą poznawać lepiej ołbińskie budynki. Na bazie ich rozłożenia wyznaczą później trasę spaceru. Dodatkowo, wraz z prowadzącą, omówią i przyswoją techniczne aspekty stojące za fotografią.

O szczegółach wspomnianych działań na naszej antenie opowiadały same koordynatorki. Rozmawiała Justyna Rudnicka.

Zapisy na warsztaty "Bloki piszą blogi" trwają do 2 listopada. Formularz na stronie serceszczepina.pl. Zapisy fonkcjonują także drogą mailową pod adresem kontakt@serceszczepina.pl. Więcej informacji: facebook.com/events/182344175976603

Pierwsze spotkanie w ramach "Historycznego spaceru fotograficznego" już 5-tego Listopada. Zgłoszenia są przyjmowane do  25 listopada pod adresem: kelpiesphotography@gmail.com. Szczegóły: facebook.com/events/2297677993803187