EABS zagra we Wrocławiu już 26 października [Let’s Play in Centennial Hall]

Autor: Michał Rypel

Jeden z najbardziej znanych młodych polskich zespołów jazzowych – EABS – zagra 26 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym w ramach cyklu Let’s Play In Centennial Hall.

Wrocławski septet jazzowy EABS powstał w 2011 roku i od tamtej pory jest doceniany przez krytyków i publiczność za swoje nowatorskie aranżacje, łączenie jazzu z innymi nurtami muzycznymi i udane koncertowe improwizacje.

EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Zespół jest odpowiedzią na powiew wiatru płynącego z Los Angeles przez Londyn nad samą Odrę. Do Wrocławia.

W 2017 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, w całości poświęconą twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych muzyków, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.

Skład zespołu:

Marek Pędziwiatr — klawisze, syntezatory, wokal

Marcin Rak — perkusja

Vojto Monteur — gitara elektryczna

Paweł Stachowiak — gitara basowa

Spisek Jednego — gramofony

Olaf Węgier — saksofon

Jakub Kurek — trąbka

26 października muzycy EABS zaprezentują materiał znany z płyty „Repetitions”, jednak fani spodziewać się mogą także typowych dla zespołu improwizacji scenicznych.

Przed EABS zaprezentuje się jeszcze jeden wrocławski zespół – Fox in the Box. To niezwykle ciekawy, eklektyczny duet muzyczny tworzony przez Gabrielę Cybuch i Adama Komorowskiego.

Let’s Play In Centennial Hall to autorski cykl koncertów muzyki alternatywnej i elektronicznej, które odbywają się w przestrzeniach Hali Stulecia i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Let’s Play promuje zarówno znane i lubiane zespoły z Polski i zagranicy, ale też rodzime debiutujące formacje. W sezonie 2018 mogliśmy już zobaczyć koncerty poznańskiego składu Snowman, młodego wrocławskiego zespołu Humble Buzz, a także występ założonego w Łodzi zespołu KAMP!, który we Wrocławiu rozpoczął trasę promującą swoją nową płytę „DARE”.


EABS

26 października 2018 r., godz. 20:00

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/708924376123087/

Bilety w cenie 49 zł do nabycia w serwisie eBilet ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/eabs/?partner=halastulecia oraz Empikach.

Przed wejściem na koncert w kasie będą dostępne bilety w cenie 59 zł.

 

KOLEJNY KONCERT LET’S PLAY IN CENTENNIAL HALL:

BOKKA – 16 listopada (facebook.com/events/236823313762033)

Więcej informacji o cyklu Let’s Play pod adresem: facebook.com/LetsPlayinCH