Posłuchaj: rozmowy z kandydatami na prezydenta Wrocławia

Autor: Michał Rypel

Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, z pewnością nie jest Ci do końca obojętny los tego miasta. Studiując, pracując czy poszukując tu perspektyw, nie da robić tego, omijając czynnik polityczny — w tym wypadku samorządowy. W końcu to władze miasta i województwa mają największy wpływ na to, jak zmienia się lokalny i regionalny rynek, infrastruktura, środowisko itd. Weź sprawy w swoje ręce i zagłosuj. Na kogo? To twoja decyzja, ale jesteśmy tu po to, byś znał wszystkie możliwości.

Niezależnie, czy urodziłeś się i jesteś zameldowany we Wrocławiu, czy przyjechałeś tu z innego miejsca w Polsce lub w Unii Europejskiej (nawet bez obywatelstwa) — jesteś uprawniony do udziału w wyborach. Jedyne co musisz zrobić, to poznać okręg wyborczy, do którego należysz i, jeżeli nie masz meldunku, upewnić się, że figurujesz w rejestrze wyborców. Jeżeli wszystko będzie się zgadzało, w najbliższą niedzielę, 21 października podczas wyborów samorządowych otrzymasz kilka kart z nazwiskami i nazwami ugrupowań.

Tu także informacje dla wyborców z niepełnosprawnościami: wroclaw.pl/portal/informacje-dla-wyborcow-niepelnosprawnych.

Podobnie, jak blisko 479 tys. innych mieszkańców, będziesz mieć do wyboru 12 list wyborczych do Rady Miejskiej, 118 kandydatów na 12 listach wyborczych do Sejmiku Woj. Dolnośląskiego oraz 10 kandydatów na prezydenta miasta.

Jeżeli nie jesteś pewien, jakie zadania i możliwości mają politycy samorządowi, możesz przeczytać o tym pod adresem wroclaw.pl/portal/kompetencje-wladz-samorzadowych.

My zatrzymamy się przy tej ostatniej grupie, która z pewnością wywołuje najwięcej emocji i znajduje się w centrum zainteresowania. Trudno jednak, patrząc tylko na plakaty, poznać wszystkich kandydatów, dlatego przychodzimy z pomocą.

Przez cały tydzień na naszej antenie (Magazyn Popołudniowy, pn.-pt. godz. 15-17) prezentować będziemy rozmowy z kandydatami i kandydatkami do objęcia stanowiska prezydenta Wrocławia. Każdy wywiad znajdziecie także poniżej.

Zbigniew Jarząbek [KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15​]

Marta Lempart [KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WROCŁAW DLA WSZYSTKICH]

Mieczysław Maj [KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI​]

Małgorzata Tracz [KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI​]

Artur Zborowski [KOMITET WYBORCZY JESTEŚMY STĄD​]

Katarzyna Obara-Kowalska [KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNY WROCŁAW​]

Jacek Sutryk [KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA]

Jarosław Bogusławski [KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JARKA BOGUSŁAWSKIEGO]

Jerzy Michalak [KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNY RUCH OBYWATELSKI JERZEGO MICHALAKA]