Before Ambientalny 2018 [27.10]

Autor: Michał Rypel
 
Before Ambientalny to zapowiedź tegorocznego Festiwalu Ambientalnego, który odbędzie się pod koniec listopada we Wrocławiu.
 
27.10 .2018 , Wrocławski Klub FORMATY (ul. Samborska 3 – 5, Wrocław), godz. 18:30
Tomasz Mreńca, Hior Chronik ft. Hania Rani & Dobrawa Czocher
 
Bilety można kupić na www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży Eventim (sieć Empik, Media Markt, Saturn).
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu imprezy )
 
Więcej informacji na www.ambientalny.pl Organizatorem jest Wrocławski Klub FORMATY.
 
ZAPROSZENI ARTYŚCI:
 
TOMASZ MREŃCA
Tomasz Mreńca urodził się w 1986 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wszechstronnym artystą – muzykiem, skrzypkiem i kompozytorem. To twórca projektów indywidualnych i zbiorowych, autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody i instalacji artystycznych. Tworzy przestrzenną muzykę z wykorzystaniem brzmień akustycznych i elektronicznych, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Czerpie z wielu gatunków. Jego kompozycje oparte są często na złożonych, nakładających się na siebie partiach skrzypcowych. W swojej twórczości używa skrzypiec akustycznych i elektrycznych, syntezatorów analogowych, klawiatury nożnej, looperów i różnych procesorów, wpływających na brzmienie instrumentów. Koncertową wizytówką Tomasza Mreńcy są nastrojowe i melancholijne kompozycje, przełamywane pełnymi napięcia skrzypcowymi improwizacjami.
 
HIOR CHRONIK
Mieszkający obecnie w Berlinie Hior Chronik urodził się w Atenach w 1974 roku. Jego związek z muzyką rozpoczął się, gdy na początku lat dziewięćdziesiątych pracował jako producent w radiu Jazz.fm oraz felietonista dla różnych czasopism muzycznych. Zaczął tworzyć muzykę około siedem lat temu i dziś skupia się głównie na minimalistycznym ambiencie bazującym głównie na pianinie, charakteryzującym się "kinematografią", melancholią, porozrzucanymi nutami oraz długimi melodiami tworzącymi ekspresywne połączenia. Jego muzykę można usłyszeć w wielu filmach, dokumentach i artystycznych perfomance'ach. Rok 2017 był bardzo produktywny dla Hior Chronik. Kolejne wydawnictwo w kolaboracji z Arovane (Into my wont) wydane w maju 2017r., oraz kolejne solowe wydawnictwo "Out of the dust" wydane w grudniu 2017 r.