Polecamy: muzyczny tydzień z Radiem LUZ [9-12 października]

Autor: Michał Rypel

Nowa, jesienna ramówka w Radiu LUZ tradycyjnie oznacza też imprezę, na którą serdecznie zapraszamy. Już w ten czwartek w Czuła Jest Noc będziemy bawić się wraz z jednym z najciekawszych polskich producentów — Lutto Lento. Ten autor jednej z najciekawszych płyt ubiegłego roku zagra dla was wyjątkowego dj seta, w którym na pewno nie zabraknie rytmu z najdalszych zakątków świata. Oprócz niego usłyszycie Yanee z audycji House Journey, Pawła Klimczaka, czyli Naphte z Purpurowych Rejsów i przedstawicieli projektu Night Bus — Guiltee i Croydon Facelift. Wpadajcie i bawcie się razem z nami. Wstęp jak zwykle darmowy!

Szczegóły: facebook.com/events/1946929495607664.

Fani muzyki klasycznej we współczesnym wydaniu nie powinni przegapić zbliżającego się koncertu w Narodowym Forum Muzyki. Już w ten wtorek zagra tam islandzki kompozytor Ólafur Arnalds. Autor kilku fenomenalnych albumów i soundtracków wpadnie do naszego miasta w ramach europejskiej trasy koncertowej. To jego pierwsza od ponad trzech lat seria koncertów, podczas której prezentuje nowe kompozycje, wykonywane m.in. na dwóch automatycznych pianinach własnej konstrukcji. Nie inaczej będzie we Wrocławiu — duże emocje i wzruszenia gwarantowane. Nie przegapcie występu tego wszechstronnego artysty — początek po godzinie 19:00.

Więcej informacji: facebook.com/events/1949436275384533.

Na rozpoczęcie weekendu polecamy wizytę w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej. W piątek wieczorem zagrają tam Jorgos i Antonis Skolias. Jeden z najbardziej oryginalnych głosów w polskiej muzyce łączy siły ze swoim synem perkusistą w projekcie Kolos. To właśnie materiał z tego krążka duet zaprezentuje we Wrocławiu. Połączenie soulu, folku i bluesa za pomocą elektroniki, akustycznych bębnów i wokalu na płycie tworzą piękny efekt. Czy tak samo będzie na żywo — przekonajcie się sami.

Biletów szukajcie na firlej.wroc.pl.