Students’ Science Expo 2018 – relacja z targów [posłuchaj i zobacz]

Autor: Daria Detlaf


Za nami pierwsza edycja największych w Polsce targów kół naukowych. Students' Science Expo 2018 we wrocławskiej Hali Stulecia odwiedziły setki osób, by poznać, czym na co dzień zajmują się studenci. Niemal 90 wystawców, ponad 400 uczestników i setki powodów, by wydarzenie zorganizować ponownie w przyszłym roku.

Spośród lokalnych instytucji na targach spotkaliśmy m.in. przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego czy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Na miejscu nie zabrakło też gości z Łodzi, Szczecina, Warszawy, Gdańska czy Katowic. Takie spotkania są okazją do integracji, wymiany kontaktów i przekonania się na własnej skórze, jak różnorodna może być działalność studencka w kołach naukowych. Zresztą, posłuchajcie sami:


 

Elektronika, przemysł, mechanika, architektura, design, medycyna – to wybrane dziedziny, o których opowiedzieli nam uczestnicy targów Students' Science EXPO 2018. Targi wywarły wrażenie również na grupach uczniów, którzy przyjechali z różnych ośrodków Dolnego Śląska:

 

Więcej informacji na temat organizatorów i przebiegu targów znajdziecie na stronie: sse.pwr.edu.pl