Rekrutujemy! Radio LUZ może szukać właśnie Ciebie

Autor: Michał Rypel

Akademickie Radio LUZ jest rozgłośnią tworzoną przez ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Nadajemy przez całą dobę, w eterze na 91.6FM oraz w internecie na radioluz.pwr.edu.pl. Radio Politechniki Wrocławskiej poza wiadomościami z miasta oraz uczelni wyróżnia się bogatą tematyką audycji autorskich. Gramy bez reklam, aktywizujemy życie we Wrocławiu, a różnorodność gatunków muzycznych to nasz znak rozpoznawczy. Na antenie usłyszycie brzmienia z całego świata. Od popu i R&B, przez muzykę gitarową, po jazz, hip-hop i odłamy muzyki elektronicznej.

Nie zwlekaj, zgłoś się już dziś i wypełnij formularz:

www.radioluz.pwr.edu.pl/rekrutujemy

Potem zaprosimy Cię na rozmowę w radiu.

Redakcja Kultury

Kulturą jest wszystko to, co stworzone przez człowieka. A naszym zadaniem jest o niej rzetelnie opowiadać. Niezależnie czy mówisz o ulubionym filmie, książce, serialu, spektaklu czy nawet budynku we Wrocławiu – wszystko może być fascynujące.

Redakcja Kultury to miejsce umożliwiające kontakt z artystami i osobami sztuki. Mamy wgląd w najważniejsze instytucje kulturalne od kulis. Zapowiadamy najciekawsze wydarzenia kulturalne z naszego miasta i okolic. Recenzujemy premiery, komentujemy najświeższe informacje.

Łatwo przychodzi ci formułowanie opinii na tematy dotyczące sztuk pięknych, teatru, filmu itp? Chcesz być bliżej twórców, zdobywać wiedzę z pierwszej ręki i docierać do najciekawszych wydarzeń we Wrocławiu i nie tylko? Dołącz do nas.

Redakcja Informacyjno-Publicystyczna

W newsroomie zajmujemy się wszystkim, co dzieje się aktualnie we Wrocławiu, kraju, świecie akademickim oraz naukowym.

W naszej redakcji nauczysz się podstaw dziennikarskiego warsztatu – dostaniesz do ręki mikrofon, sprzęt do nagrywania, będziesz uczestniczyć w konferencjach prasowych, tworzyć sondy, wywiady i materiały publicystyczne. A jeśli nabierzesz trochę doświadczenia – będziesz wydawać wiadomości i prowadzić audycje na żywo.

Reporterzy redakcji informacyjno-publicystycznej odnaleźli się po czasie w takich rozgłośniach jak Radio Wrocław, Radio RAM, Tok FM czy RMF FM oraz TVN 24 i TVP. Jeśli szukasz przygody z radiem – to newsroom jest idealnym miejscem na start.

Redakcja Muzyczna

Odpowiadamy za oprawę muzyczną radia. Kopiemy w starych, jak i nowych nagraniach. Naszym celem jest przedstawianie najciekawszych postaci ze sceny muzyki popularnej i niezależnej, będącej alternatywą dla innych dostępnych stacji radiowych.

Jeżeli nie zamykasz się na gatunki, interesuje Cię to co nowe i nieszablonowe, a przede wszystkim odpowiada Ci aktualne brzmienie LUZu – możesz powiększyć nasze szeregi i dołączyć do redakcji muzycznej. Szukamy ludzi, którzy w roli reportera chcą chodzić na koncerty, jeździć na festiwale, robić wywiady i rozmawiać z artystami, których zawsze chcieli poznać.

Redakcja Sportowa

Nie zamykamy się na poszczególne dyscypliny. Niezależnie od odmienności czy popularności danej konkurencji, fascynują nas zarówno piłka nożna, żużel, jak i zmagania lokalnych drużyn lacrosse’owych. Interesujemy się nie tylko areną międzynarodową, lecz przede wszystkim sportem akademickim.

Prowadzimy relacje z wydarzeń, w tym meczów czy wyścigów. Analizujemy wyniki, składy, statystyki i omawiamy najważniejsze starcia danego tygodnia.

Jeśli jesteś na bieżąco z wiadomościami ze świata sportu, chcesz się nimi dzielić na antenie oraz na własnej skórze poczuć atmosferę wielkich zmagań – wciel się w rolę ich komentatora. Zobacz, jak wygląda praca dziennikarza sportowego od kuchni.

Dział Promocji

Zdecydowanie częściej nas widać, niż słychać. Jesteśmy jedynym działem w strukturze radia, który nie ma bezpośredniego związku z anteną, wpływa natomiast na niemal każde jego działanie.

Zajmujemy się oprawą graficzną, foto i video. Prowadzimy kanały social media, kreujemy akcje promocyjne, relacjonujemy transmisje oraz patronujemy nad eventami, tworząc przy tym spójny wizerunek radia.

Poszukujemy ludzi pragnących przede wszystkim tworzyć. Jeżeli masz dużą wyobraźnię, chcesz dzielić się z ludźmi swoją energią, interesują Cię media lub szeroko rozumiane kanały komunikacji, nie zastanawiaj się i chodź robić rzeczy!

Dział Techniki

Dbamy o krystaliczny dźwięk wypływający z radioodbiorników. Zajmujemy się realizacją programów live, produkcją jingli oraz obsadą transmisji prowadzonych ze studia plenerowego.

W Dziale Techniki poznasz pasjonatów, ludzi zaangażowanych we wrocławską branżę fonograficzną oraz muzyków i producentów. Profesjonalny sprzęt elektroakustyczny i oprogramowania wykorzystywane w stacjach radiowych na całym świecie pozwolą Ci rozwinąć skrzydła w dziedzinie realizacji dźwięku.

Jeżeli chcesz mieć wpływ na brzmienie stacji, jesteś studentem kierunków powiązanych z elektroniką i radiofonią, lub po prostu interesuje Cię produkcja muzyczna, jest to miejsce zdecydowanie dla Ciebie.

Sekcja popularnonaukowa

Chcemy zebrać ludzi zaciekawionych nauką, nowinkami technologicznymi i tematami popularnonaukowymi, by stworzyć nową redakcję. Łączymy naukę z popkulturą oraz odpowiadamy na pytania, które nie pozwalają nam zasnąć. Śledzimy działalność wrocławskich kół naukowych. Bierzemy naukę na serio i z dystansem. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i pełni energii do działania.

Jeżeli jesteś dociekliwy, lubisz rozwiązywać trudne zadania, prowadzić eksperymenty lub wciąż pytasz: na jakich zasadach działa świat? – zapraszamy do sekcji popularnonaukowej. Możemy razem stworzyć pionierskie działania, a potem rozwijać je np. podczas konferencji.

 

Dodatkowo codziennie, w godzinach 10:00-14:00 będziemy dostępni na Waszych uczelniach:

5 X (pt) – Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Społecznych, ul. Koszarowa 3

8 X (pon) – Uniwersytet Medyczny, Wydział Nauk o Zdrowiu, ul. Bartla 5

9 X (wt) – Uniwersytet SWPS, ul. Ostrowskiego 30b

10 X (śr) – Uniwersytet Wrocławski, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, ul. Joliot-Curie 15

11 X (czw) – Politechnika Wrocławska, bud. C-13 (serowiec), ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 25

12 X (pt) – Akademia Sztuk Pięknych, pl. Polski 3/4 (stary budynek)

15 X (pon) – Uniwersytet Przyrodniczy, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, pl. Grunwaldzki 24a

16 X (wt) — Uniwersytet Ekonomiczny, bud. E, parter (w holu)

DO ZOBACZENIA!