Zapowiedź wydarzenia: Students’ Science Expo 2018

Autor: Daria Detlaf


W środę 3 października we wrocławskiej Hali Stulecia wydarzenie, które zintegruje nie tylko środowiska studenckie i akademickie z całej Polski. Targi Students' Science Expo 2018 to okazja do zaprezentowania efektów działań w kołach naukowych, wymiany doświadczeń i zdobycia nowych kontaktów w branży biznesowej.

Studenci są aktywni, chętnie biorą udział w pracach zespołowych, również poza zajęciami. To widać na przykładzie różnorodnych kół naukowych powstających na poszczególnych wydziałach czy kierunkach uczelni publicznych i niepublicznych w całym kraju. We wrocławskiej Hali Stulecia zobaczymy kilkuset młodych, zaangażowanych ludzi, którzy podzielą się swoją pasją. Na miejscu będą też prelekcje dotyczące współpracy nauki z biznesem. Celem poza współpracą jest też popularyzacja wiedzy, o czym w rozmowie z Darią Detlaf mówi koordynator targów, Magdalena Grzegorzewska z Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskiej:

Tego typu inicjatywy są możliwe dzięki staraniom o środki z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wsparcia udziela też uczelnia macierzysta, w której działają studenci – podkreśla dalej Magdalena Grzegorzewska:

Największe w Polsce targi kół naukowych Students' Science Expo 2018 odbędą się 3 października w Hali Stulecia we Wrocławiu, w godzinach od 9:00 do 17:30. Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej, Fundacja Manus, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechnika Wrocławska. Akademickie Radio LUZ objęło targi patronatem medialnym. Do zobaczenia na miejscu!